Napodobenina Flash Playeru útočí

Podle vydaného oficiálního varování Adobe se hackeři pokoušejí přesvědčit uživatele ke stažení nebezpečného programu tím, že ho označují jako Adobe Flash Player. Společnost doporučuje ignorovat odkazy na sociálních sítích, jež vedou na neznámé webové serverz.Společnost Adobe varuje před nebezpečným malwarem, jež se maskuje jako aktualizace Flash Playeru.

Podle vydaného oficiálního varování se hackeři pokoušejí přesvědčit uživatele ke stažení nebezpečného programu tím, že ho označují jako Adobe Flash Player. Společnost doporučuje ignorovat odkazy na sociálních sítích, jež vedou na neznámé webové servery, které údajně nabízí ke stažení Adobe Flash Player. Pokud je tedy download nabízen z neznámé URL nebo IP adresy, měli by uživatelé být velmi opatrní.

Označovat malware jako důvěryhodnou aplikaci je starý, známý trik, ale vzhledem k tomu, kolik stránek využívá Flash Player, tak tentokrát zapůsobil na mnoho lidí, jež si program stáhli do počítače. Společnost Adobe aktualizovala svůj produkt v tomto roce již několikrát kvůli problémům se zabezpečením a uživatelé mohli mít tedy dojem, že jde pouze o další standardní aktualizaci, ale nainstalovali si nebezpečný program. Aktuální verze Flash Playeru je 9.0.124.0. Společnost Adobe říká, že aktualizace na jeho webu je digitálně podepsaná a potvrzuje ji i operační systém Windows během instalace. Uživatelé tedy mohou jednoduše ověřit pravost instalované aktualizace.

Viz také:
RealPlayer obsahuje kritické chyby, ohrožením je Flash a ActiveX
Nejnovější přehrávač Flash by měl být bezpečný, alespoň ten pro Windows


Komentáře