Nebezpečný offshoring v Indii

Využívání levné indické pracovní síly se stalo velmi moderní a oblíbenou záležitostí. V poslední době se ale od něj firmy odklánějí. Jedním z důvodů jsou problematické otázky v oblasti bezpečnosti.Využívání levné indické pracovní síly se stalo velmi moderní a oblíbenou záležitostí. V poslední době se ale od něj firmy odklánějí. Jedním z důvodů jsou problematické otázky v oblasti bezpečnosti.
A to otázky bezpečnosti nejméně ze dvou základních úhlů pohledu. Prvním je zajištění bezpečnosti dat: pokud některé firmy chtějí využívat služeb indických pracovníků, musí jim poskytnout přístup k odpovídajícím citlivým datům. Což ale často vede k ohrožení bezpečnosti těchto dat.
Druhý problém představuje bezpečnost fyzická. Už dlouho panují obavy, že teroristé toužící se zviditelnit nebo prosazovat své cíle za každou cenu, budou napadat technologický sektor (tedy, že se zaměří na tzv. měkké cíle). Potvrzuje to i případ z prosince 2005, kdy se cílem útoku teroristů stal Indian Institute of Science v Bangalore. Za útočníky tehdy zůstal jeden mrtvý a čtyři zranění


Komentáře