Nejnebezpečnější sportovci olympiády: v čele Jennifer Rodriguez

Internetoví podvodníci zneužívají všechny aktuální události a výjimkou nemůže být ani zimní olympiáda, která právě probíhá v kanadském Vancouveru. On-line vyhledávání rekordních časů nebo stahování spořičů obrazovky s oblíbenými sportovci představuje bezpečnostní riziko, že počítač bude nakažen škodlivým softwarem.


Společnost McAfee sestavila seznam 10 sportovců, v jejichž případě vede internetové vyhledávání nejčastěji k odkazům na podvodné stránky. V čele žebříčku je americká rychlobruslařka Rodriguezová, v jejím případě je riziková až 1/4 stránek. Například po zadání dotazu „Jennifer Rodriguez screen saver“ zobrazoval Google již na čtvrtém místě výsledků vyhledávání odkaz na web, který se pokouší o zneužití zranitelností webového prohlížeče.

Z českých sportovců představuje největší riziko infekce počítače malwarem krasobruslař Tomáš Verner (z kontrolovaných odkazů jich bylo potenciálně závadných 4,9 %). Na dalších místech žebříčku jsou skikrosař Tomáš Kraus (4,2 %) a rychlobruslařka Martina Sáblíková (3,8 %).

 

10 nejnebezpečnějších olympioniků při internetovém vyhledávání

1. JENNIFER RODRIGUEZOVÁ (USA, rychlobruslení)

2. SAYURI OSUGAOVÁ (Japonsko, rychlobruslení)

3. ALEXANDER SMIRNOV (Rusko, krasobruslení)

4. PETER FILL (Itálie, alpské lyžování)

5. SASHA COHENOVÁ (USA, krasobruslení)

6. GILLIAN APPSOVÁ (Kanada, lední hokej)

7. JACK JOHNSON (USA, lední hokej)

8. ANNI FRIESINGEROVÁ (Německo, rychlobruslení)

9. ANGELINA JENSEN (Dánsko, curling)

10. BEN AGOSTO (USA, krasobruslení)

 

Společnost McAfee podnikla tento průzkum pomocí své technologie SiteAdvisor. Za rizikové jsou pokládány weby, které tato aplikace označí žlutě (potenciálně riskantní) nebo červeně (přímo se snažící o distribuci malwaru nebo o phishing).Komentáře