Nekonečným rebootům Windows XP SP3 lze předejít

Opravu představuje 16KB program napsaný v VBScriptu. Funguje tak, že nejprve zjistí, zda počítač používá procesor AMD a konfiguraci náchylnou k problémům a zda nastavení registrů může vést k chybnému stažení ovladače pro Intel. V takovém případě program nabídne uživateli tuto akci zakázat.Jesper Johansson, dříve manažer zabezpečení u Microsoftu a nyní specialista na technologie Windows u Amazon.com, zveřejnil nástroj, pomocí něhož lze zjistit, zda by u počítače s Windows XP mohlo po instalaci Service Packu 3 dojít k nekonečným rebootům. Instalace opravy by také problém měla vyřešit.

Opravu představuje 16KB program napsaný v VBScriptu. Funguje tak, že nejprve zjistí, zda počítač používá procesor AMD a konfiguraci náchylnou k problémům a zda nastavení registrů může vést k chybnému stažení ovladače pro Intel. V takovém případě program nabídne uživateli tuto akci zakázat.
Pomocí příkazu removeIntelPPMonAMD.vbs ... spuštěném z příkazového řádku lze zkontrolovat i více počítačů v síti (dialogy je ovšem třeba „odklepat“ pro každý počítač zvlášť).
Soubor ve VBScriptu lze stáhnout zde

Společnost HP oficiálně potvrdila existenci problému svých počítačů s procesory AMD. V tomto týdnu by HP měla vydat svoji oficiální opravu. Do té doby doporučuje, aby uživatelé jejích PC vyčkali a Service Pack 3 pro Windows XP zatím neinstalovali.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
SP3 pro Windows XP může vést k nekonečným rebootům
Podle Johanssona jde údajně o dva oddělené problémy. Jeden se týká počítačů s procesory AMD, které prodávala společnost HP. Chybně se totiž nainstaluje soubor intelppm.sys místo amdk8.sys pro správu spotřeby procesoru (tedy ovladač pro procesory Intelu místo pro čipy od AMD), což způsobí zmíněný problém. Druhý problém se pak týká některých verzí BIOSů počítačů s procesory AMD, například u základní desky Asus A8N32-SLI Deluxe.

Windows XP SP3 ke stažení už i oficiálně


Komentáře