NetGear nabízí Live Parental Control

Společnost Netgear představila ve spolupráci se společností OpenDNS novou službu Live Parental Control. OpenDNS bude v rámci této spolupráce integrovat své špičkové technologie do vybraných směrovačů společnosti Netgear.


Služba Live Parental Control umožní rodinám a malým firmám omezit přístup k nebezpečným či nevhodným webovým stránkám na všech internetových zařízeních připojených přes směrovače Netgear. Dokáže filtrovat více než 50 kategorií obsahu včetně sociálních sítí či stránek s obsahem pornografie a násilí. Live Parental Control obsahuje podle dodavatele komplexní sadu funkcí pro kontrolu obsahu, včetně např. vzdálené správy z mobilního zařízení.

Funkce Live Parental Control lze aktuálně využívat při koupi směrovače Netgear WNR2000 bez dodatečných poplatků nebo nutnosti předplacení podobných služeb. V dalších vybraných Wireless-N směrovačích a modemech se funkce objeví během následujících měsíců.

Netgear Live Parental Control umožňuje rodičům v domácnostech i administrátorům ve firmách omezit přístup k nebezpečným internetovým stránkám a filtrovat nepatřičný webový obsah. Uživatelé nemusejí instalovat ani spravovat samostatné aplikace pro rodičovskou kontrolu na každém počítači nebo dalších zařízení s přístupem k internetu. Nastaví pravidla přímo na směrovači, který je možné spravovat také pomocí vzdáleného přístupu. Tato síťová kontrola neochraňuje pouze počítače, ale navíc i mobilní telefony a bezdrátová zařízení typu Sony PSP či Nintendo Wii, připojená k bezdrátové síti směrovače. Live Parental Control zajišťuje rovněž ochranu proti phishingu.

Netgear WNR2000 s Live Parental Control je určena především pro rodiny, malé společnosti a veřejná místa typu knihoven či restaurací s bezplatným Wi-Fi připojením. Nastavení filtrování může být specifikováno i podle uživatele nebo času – určitý internetový obsah může být blokován pouze pro konkrétního uživatele v konkrétním časovém rozmezí.Komentáře