Norton 360 2.0 v testu

Líbí se vám myšlenka softwarového bezpečnostního balíčku, jenž integruje antivirový program, firewall, antispyware, optimalizační utility nebo také ochranu proti phishingu do jednoho celku, který se nadto vyznačuje uživatelsky velice nenáročným rozhraním? To je Norton 360 verze 2.0Líbí se vám myšlenka softwarového bezpečnostního balíčku, jenž integruje antivirový program, firewall, antispyware, optimalizační utility nebo také ochranu proti phishingu do jednoho celku, který se nadto vyznačuje uživatelsky velice nenáročným rozhraním? To je Norton 360 verze 2.0

Instalace sice nevyniká rychlostí, ale zato nevznáší na uživatele nijak vysoké požadavky. Po jejím úspěšném dokončení se v systémové liště objeví ikonka produktu, jež kromě samotného běhu programu signalizuje také stav zabezpečení počítače. V případě, že je doplněna zelenobílou „fajfkou“, je vše v nejlepším pořádku. Pokud ne, bude zřejmě nutné spustit některý z procesů optimalizace, zabezpečení, ochrany identity nebo zálohování.

To jsou ostatně také názvy hlavních kategorií v menu programu, pod nimiž se skrývají jednotlivé funkční položky, z nichž bychom vyzdvihli například Identity Safe, což je databáze vašich osobních informací chráněná jedním centrálním heslem – výhodou tohoto řešení je fakt, že si nemusíte pamatovat desítky přihlašovacích jmen a hesel. Program se chová inteligentně, a tak veškeré kontroly spouští automaticky ve chvíli, kdy se s počítačem nepracuje.

U notebooků v režimu napájení z baterie je tato funkce naopak potlačena, neboť zde se za prioritu považuje úspora elektrické energie. Zmínku si zaslouží také možnost zálohovat důležité dokumenty z počítače on-line, v našem případě se jednalo o veškeré kancelářské dokumenty a cenné fotografie. Symantec pro tyto účely nabízí v ceně běžné licence 2 GB prostoru na svém serveru po dobu jednoho roku. V případě, že byste chtěli velikost zálohy rozšířit, máte možnost tak učinit, ovšem již za určitý poplatek.

+ Uživatelská nenáročnost
+ Stabilita, spolehlivost
+ Možnosti zálohování
- Horší dostupnost některých pokročilých nastavení

Viz také:
Norton Ghost 14 - zálohování pro podniky i domácnosti
Kaspersky Internet Security 2009 v testu obstál


Komentáře