Norton 360 verze 2.0 - komplexní ochrana PC od Symantecu

Nové produkty z řady Norton uvedla na trh společnost Symantec. Konkrétně se jedná o komplexní bezpečnostní balík Norton 360 v e verzi 2.0, jenž je dostupný i v českém jazyce, dále Norton Smartphone Security určený pro zabezpečení mobilních zařízení pracujících na platformách Windows Mobile i Symbian OS a novou verzi specializovaného softwaru pro zálohování - Norton Ghost 14.0.Nové produkty z řady Norton uvedla na trh společnost Symantec. Konkrétně se jedná o komplexní bezpečnostní balík Norton 360 v e verzi 2.0, jenž je dostupný i v českém jazyce, dále Norton Smartphone Security určený pro zabezpečení mobilních zařízení pracujících na platformách Windows Mobile i Symbian OS a novou verzi specializovaného softwaru pro zálohování - Norton Ghost 14.0.
Součástí nejnovější verze aplikace Norton 360 je firemní technologie ochrany prohlížeče. Tato technologie chrání před automatickým stahováním z webu a jinými novými nebo neznámými hrozbami, které využívají zranitelná místa v aplikaci Internet Explorer.
Součástí aplikace Norton 360 je proto i aplikace Norton Identity Safe, která bezpečně uchovává hesla a jiné osobní informace. Aplikace Norton Identity Safe nabízí také pohodlné funkce automatického vyplňování formulářů a přihlášení na důvěryhodné weby jedním klepnutím tlačítkem myši a spolupracuje s technologií ochrany identity aplikace Norton 360 při zajišťování ochrany před phishingovými weby.
„Aplikaci Norton 360 jsme navrhli tak, aby poskytovala spolehlivou špičkovou ochranu bez obtěžování uživatele i bez snížení výkonu počítače,“ řekl Vladimír Špička, Symantec ČR a SR. „Aplikace Norton360 naplňuje potřeby a očekávání zákazníků a poskytuje nejlepší dostupné technologie zabezpečení počítače, ochrany identity, zálohování a vyladění počítače bez matoucích výstrah, nesrozumitelných možností nastavení a přerušovaného použití počítače.“
Novinkou v aplikaci Norton 360 je také sledování sítě. Tato funkce kontroluje stav zabezpečení bezdrátové sítě, mapuje připojená zařízení, upozorňuje uživatele, když se připojí k nezabezpečené síti, a poskytuje odborné rady k usnadnění správy nastavení zabezpečení sítě.
V aplikaci Norton 360 byla rozšířena funkce inteligentního plánovače na pozadí o schopnost zabránit automatickému spuštění úloh v režimu napájení z baterie a regulace šířky pásma při zálohování online nyní minimalizuje dopad na výkon. Uživatelé aplikace Norton 360 mají nyní možnost ručně prověřit jednotlivé soubory a složky a vypnout počítač po skončení úlohy.
Norton Smartphone Security nabízí pro mobilní přístroje se systémy Windows Mobile i Symbian OS technologii Norton AntiVirus, firewall a ochranu před nevyžádanými zprávami SMS. Symantec podle svých slov navrhl tuto aplikaci tak, aby poskytovala uživatelům mobilních zařízení stejnou úroveň zabezpečení, jaká se stala standardem u přenosných počítačů a jiných počítačových zařízení.
Aplikace Norton Ghost 14.0 zase zálohuje a obnovuje celý počítačový systém uživatele, včetně všech dat – aplikací, nastavení, složek a souborů – a nabízí pokročilou správu vzdálených záloh, šifrování a rozšířené kompresní funkce. Tím prý zaručuje ochranu každé části počítačového systému. Uživatelé mohou rychle obnovit ztracené nebo poškozené soubory a provést rychlou obnovu po zhroucení systému, dokonce i když nelze spustit operační systém počítače.
Nejpozoruhodnější na aplikaci Norton Ghost 14.0 je podle výrobce využití globálního systému bezpečnostních výstrah ThreatCon společnosti Symantec, a to k identifikaci hrozeb, spouštění přírůstkového zálohování a ochraně systému uživatele dříve, než může k útoku dojít.


Komentáře