Norton Antivirus rozhněval anglikány

Před několika týdny došlo k zajímavému případu „false positive“ – hlášení, kdy antivirový program označuje korektní soubor za škodlivý kód. Na jedné straně stál přitom Norton Antivirus, na straně druhé anglikánská církev.Před několika týdny došlo k zajímavému případu „false positive“ – hlášení, kdy antivirový program označuje korektní soubor za škodlivý kód. Na jedné straně stál přitom Norton Antivirus, na straně druhé anglikánská církev.

Hlídací program předního světového dodavatele bezpečnostních řešení Symantec totiž začal detekovat jednu z komponent programu Visual Liturgy jako Sniperspy, škodlivý kód. A ihned uživateli nabídl možnost knihovnu vlitils.dll smazat. Pokud jste tak v dobré víře učinili, smazali jste si regulérní součást programu Visual Liturgy, který se následně stal nepoužitelným.
Na vysvětlenou: Visual Liturgy obsahuje veškeré oficiální texty Anglikánské církve a používá jej kromě 4500 farností také zhruba půl miliónu věřících. Mnoho z nich tak bylo chybou v aplikaci Norton Antivirus nepříjemně postiženo.
Symantec nejprve na situaci reagoval poměrně arogantně: vyzval k vyplnění on-line formuláře o hlášení chyb a přislíbil odpověď do čtyř týdnů. Nicméně následná medializace případu znamenala výrazně rychlejší vylepšení aktualizací a odstranění celého problému.

Foto: SymantecKomentáře