Norton Smartphone: zabezpečení pro mobilní telefony i ochrana před spamem v SMS

Norton Smartphone Security řeší v jednom produktu zabezpečení pro zařízení se systémy Windows Mobile a Symbian OS. Společnost Gartner odhaduje, že v roce 2008 počet inteligentních telefonů celosvětově převýší počet přenosných počítačů.Společnost Symantec oznámila uvedení aplikace Norton Smartphone Security, řešení zabezpečení pro zařízení se systémy Windows Mobile a Symbian OS v jednom produktu. Norton Smartphone Security nabízí technologii Norton AntiVirus, bránu firewall a ochranu před nevyžádanými zprávami SMS.
Dodavatel tvrdí, že aplikace poskytuje uživatelům mobilních zařízení stejnou úroveň zabezpečení, jaká se stala standardem u přenosných počítačů a jiných počítačových zařízení.

„Nezabezpečená veřejná připojení WiFi a síťová připojení mohou uživatele vystavit rizikům. Viry přítomné na webu a v e-mailech mohou přímo infikovat mobilní telefony a umožnit hackerům vzdáleně ovládat napadená zařízení, získat přístup k citlivým informacím nebo znemožnit funkci aplikací. Aplikace Norton Smartphone Security poskytuje jistotu a pocit bezpečí při každodenních činnostech, jako je přijímání a odesílání e-mailů, procházení webu nebo internetové bankovnictví, pomocí těchto kapesních zařízení,“ uvedl Vladimír Špička, Symantec ČR a SR.

V průzkumu, který mezi uživateli inteligentních telefonů v USA provedla společnost Applied Research, uvedlo 34 % respondentů, že přistupují ke svým bankovním účtům prostřednictvím mobilního zařízení, a 54 % respondentů uvedlo, že přistupují k webům, které vyžadují heslo. S rostoucím počtem uživatelů, kteří svá mobilní zařízení používají k různým transakcím, budou narůstat také finanční stimuly pro autory virů a mobilní hackery. Společnost Gartner navíc odhaduje, že v roce 2008 počet inteligentních telefonů celosvětově převýší počet přenosných počítačů.

Aplikace Norton Smartphone Security poskytuje komplexní zabezpečení s následujícími funkcemi:

Antivirová ochrana – chrání uživatele před viry tím, že zjišťuje hrozby pro mobilní zařízení a zabraňuje uživatelům v přístupu k infikovaným souborům.
Ochrana před nevyžádanými zprávami SMS – Automaticky odstraňuje nevyžádané zprávy nebo je filtruje do samostatné složky nevyžádané pošty.
Brána firewall – Kontroluje příchozí a odchozí síťový provoz v mobilním zařízení.
Kompatibilita platforem – Jeden produkt podporuje zařízení se systémem Windows Mobile 5 nebo 6 a inteligentní telefony se systémem Symbian 9.

Viz také:
Uživatelé se mobilních hrozeb obávají, ale sami proti nim nedělají nic
Červi šířící se přes Bluetooth jsou jako chřipkové viry
Šíření virů přes Wi-Fi? Odborníci říkají, že je to možné


Komentáře