Nová sada patchů opravuje zranitelnosti ve Windows, Excelu či SharePointu

Celkem patnáct zranitelností, které jsou známy v systémech Windows, Excel, SharePoint Server a Groove opraví během příštího úterý společnost Microsoft. Učiní tak v rámci pěti opravných balíčků.


Všech pět patchů je označeno jako "Important," tedy druhým nejzávažnějším ratingem (z celkem čtyř stupňů) Microsoftu.

V lichých měsících tato firmy obvykle opravuje menší počet chyb, než tak činí v sudých. Například minulý měsíc (tedy v srpnu, osmém měsíci v roce) bylo revidováno hned 22 zranitelností, z nichž některé byly označeny jako kritické, a to v rámci dokonce 13 patchů. „Tento měsíc je to podstatně méně, ale to jsme mohli očekávat,“ řekl Andrew Storms, šéf bezpečnostních řešení ve firmě nCircle Security.

Dvě opravy jsou určeny pro Windows, z nichž jedna se týká pouze serverové edice tohoto operačního systému (Server 2003, Server 2008 a Server 2008 R2). Ta druhá opravuje jednu nebo více chyb všech podporovaných variant Windows, tedy od XP až po Windows 7.

Další dva patche opravují zranitelnost v Excelu včetně té nejnovější verze 2010 pro Windows, resp. 2011 pro Mac. A konečně pátá oprava řešení nesrovnalosti v řešeních SharePoint, Groove či dokonce Office Web Apps, což je cloudová varianta kancelářského balíku Microsoftu.Komentáře