Nová verze Firefoxu 2.0.0.14 opravuje kritickou chybu ve zpracování JavaScriptu

Společnost Mozilla ve středu opravila kritickou chybu ve svém prohlížeči Firefox, která se týkala JavaScriptového enginu. Ovšem stejně jako v minulém měsíci, e-mailový klient Thunderbird zůstal opět bez oprav.Společnost Mozilla ve středu opravila kritickou chybu ve svém prohlížeči Firefox, která se týkala JavaScriptového enginu. Ovšem stejně jako v minulém měsíci, e-mailový klient Thunderbird zůstal opět bez oprav.

Podle vyjádření Mozilly byla oprava uskutečněna hlavně z důvodů stability, i když ji mohli využívat i kybernetičtí útočníci a již v minulosti se ukázalo, že podobné chyby mohou být snadno zneužity. Chyba se konkrétně týká garbage collectoru (doslova „sběrače smetí“), který automaticky ruší nepotřebná data a uvolňuje paměť.

Garbage Collector má ve Firefoxu významný vliv na rychlost JavaScriptu a v důsledku pak i na celý prohlížeč.

Nová verze Firefoxu 2.0.0.14 je k dispozici ke stažení ze stránek Mozilly, jako vždy pro operační systémy Windows, Max OS X a Linux. K dispozici je již i česká a slovenská verze. Uživatelé také mohou využít systém automatických aktualizací, které novou verzi detekuje a instaluje většinou 24 až 48 hodin po její vypuštění.

Podobně jako v březnu, ani nyní však nebyla oprava aplikována na Thunderbird, třebaže tento e-mailový klient používá engine Firefoxu. Zhruba před měsícem David Ascher z Mozilly tento fakt vysvětlil nedostatkem volných zdrojů, díky kterým nebyl Thunderbird opraven, ale podle něj měla aktualizace přijít během několika týdnů. To se ale dosud nestalo a Thunderbird nebyl aktualizován již od začátku února.

Viz také:
Dávka oprav pro Firefox: 5 z 10 chyb kritických, viníkem je hlavně JavaScript
Firefox blokuje některá svá vlastní rozšíření
Ve Firefoxu opraveno 11 chyb, 4 podle Mozilly kritické


Komentáře