Nová verze OpenOffice.org 2.4.1 opravuje kritickou chybu a přináší nové funkce

Společnost OpenOffice.org vydala novou verzi svého populárního open source kancelářského balíčku. Ta opravuje chyby objevené ve verzi 2.4 a navíc přidává drobná vylepšení pro práci s grafy, databází, exportem do formátu PDF či rozšířením.Společnost OpenOffice.org vydala novou verzi svého populárního open source kancelářského balíčku. Ta opravuje chyby objevené ve verzi 2.4 a navíc přidává drobná vylepšení pro práci s grafy, databází, exportem do formátu PDF či rozšířením.

Kompletní soupis opravených chyb je k dispozici zde.

Hlavním problémem předchozí verze byla chyba při práci s pamětí nazývaná heap overflow. Podle slov zástupců OpenOffice.org mohla být chyba zneužitelná v případě, že někdo poslal uživatelům starší verze kancelářského balíčku upravený dokument využívající této chyby k získání jejich práv. Nicméně žádný podobný útok nebyl oficiálně nahlášen, i když se tato chyba vyskytovala ve všech verzích OpenOffice.org od 2.0 do 2.4.

Kancelářský balíček OpenOffice.org 2.4.1 je ke stažení ze stránek výrobce již i v české verzi a je k dispozici pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux.
Nenechte si ujít:
Microsoft uvolnil technické specifikace formátů Office

Microsoft Office 2003 SP3 blokuje starší formáty souborů!

Microsoft varuje: Excel obsahuje kritickou chybu

OpenOffice jako webová aplikace, nyní už v testovacím provozu!

Co přináší nová verze OpenOffice.org 2.4?

Open XML jako ISO norma? Česko hlasuje pro

V současnosti však mnohem více uživatelů netrpělivě vyčkává vydání finální verze OpenOffice.org 3.0, které je naplánováno na září 2008 a tato verze by měla přinést celou řadu vylepšení, včetně podpory formátu ODF 1.2, nativní rozhranní pro Mac, vylepšení online aktualizací, podporu souborových dialogů pro Windows Vista a celkově má díky vylepšenému uživatelskému rozhranní usnadnit uživatelům hladší přechod z balíku Microsoft Office 2007, jehož konkurentem se snaží OpenOffice.org být. V současnosti je k dispozici již beta verze třetího balíčku OpenOffice.org a více informací o ní (včetně odkazu pro download) lze najít v článku OpenOffice 3.0 beta již k dispozici ke stažení.


Komentáře