Nové firemní bezpečnostní řešení představil Eset, nabízí revoluční změny

Novou generaci svých bezpečnostních produktů pro firemní zákazníky včera oznámil Eset. Kromě zlepšené ochrany před hrozbami nabízejí i zcela přepracovaný administrátorský nástroj, díky kterému mohou systémy Esetu využít i opravdu velké firmy.

Nové firemní bezpečnostní řešení představil Eset, nabízí revoluční změny


Velkých změn doznal právě nástroj Eset Remote Administrator (ERA). Už totiž není potřeba mít speciálního klienta, díky webové konzoli správci dnes mohou získat jak kompletní přehled nad bezpečnostní situací v síti, tak detailní možnosti nastavení bezpečnostních parametrů, z běžného internetového prohlížeče.

Správní konzole je navíc plně lokalizovaná i do češtiny a příslušný server může běžet nejen v prostředí Windows, ale i na Linuxu (a k dispozici je i virtuální appliance pro využití na virtuální stroji).

 Administraci usnadní i možnost vytvářet si vlastní widgety, které pak přehledně neustále ukazují ty informace, kterou jsou pro příslušného správce důležité. Zajímavá je správa stanic – například se lze dozvědět, jaký SW je na příslušném stroji nainstalovaný, jak je na tom s aktualizacemi, zda neobsahuje podezřelé programy apod.

Zjednodušuje se i použití skupin i politik a vylepšila se podoba reportů, které jsou nově přehlednější včetně podpory šablon a nabízejí různé typy výstupů – grafické, textové, CVS apod.

Důležitá je i podpora virtualizovaných prostředí, kdy Eset kromě řešení postaveného na VMware vShieldu nabízí i vlastní pokročilou ochranu označovanou jako Shared Local Cache, které umožňují mnohem podrobnější kontrolu jednotlivých virtuálních strojů, avšak bez zbytečného navýšení výpočetních i jiných zdrojů.

Co se týče řešení Endpoint Solutions 6, mezi hlavní inovace nových verzí patří například další vrstvy ochrany před hrozbami, jako jsou Botnet Protection, Exploit Blocker, Anti-Phishing či Anti-Theft. Prvně jmenovaná chrání počítače před infiltrací malwarem, šířeným s pomocí botnetů.  

Exploit Blocker zase zajišťuje ochranu stanic před dosud neznámými hrozbami, tzv. zero day útoky. Sleduje chování procesů a hledá podezřelé aktivity, které jsou pro exploity typické. Chrání často zneužívané aplikace, jako jsou internetové prohlížeče, čtečky PDF, poštovní klienti nebo Java.

Anti-Phishing chrání uživatele před pokusy získat jejich citlivé informace, což ve firemním prostředí znamená především přístupové údaje k aplikacím a systémům.

I pro mobilní zařízení Eset přinesl zlepšení – Endpoint Security 2 pro Android nabízí například modul pro kontrolu aplikací, základní podporu pro MDM, vzdálenou administraci integrovanou do klasické správní konzole Esetu či podporu anti-phishingu.

Úvodní foto: Eset


Komentáře