Novell: Zašifrujte si všechna důležitá data

Dostupnost řešení ZENworks Endpoint Security Management s rozšířenou šifrovací funkčností a podporou místních jazyků oznámila společnost Novell. Novinka podle výrobce nabízí dokonalejší šifrování osobních dat, vyměnitelných disků a nadefinovaných zařízení, stejně jako lepší zabezpečení pevných disků.Dostupnost řešení ZENworks Endpoint Security Management s rozšířenou šifrovací funkčností a podporou místních jazyků oznámila společnost Novell. Novinka podle výrobce nabízí dokonalejší šifrování osobních dat, vyměnitelných disků a nadefinovaných zařízení, stejně jako lepší zabezpečení pevných disků.
S produktem ZENworks Endpoint Security Management mají podnikoví zákazníci detailní kontrolu nad porty a zařízeními koncových bodů sítě, takže mohou s jistotou chránit a zabezpečit podniková data.
„Integrovaná bezpečnostní funkčnost a zásady hesel chrání podnikový majetek před hrozbami na úrovni koncových bodů, které jsou s prosazováním mobilních počítačů stále nebezpečnější. Tyto nástroje také výrazně pomáhají administrátorům IT vynucovat shodu s podnikovými a zákonnými předpisy. Jsou zárukou, že důvěrné informace zůstanou trvale šifrované, bude s nimi náležitě nakládáno a přistupovat k nim budou pouze oprávnění jednotlivci,“ řekl Chris Christiansen, viceprezident programu IDC pro bezpečnostní produkty a služby
Řešení ZENworks Endpoint Security Management nabízí rozšířenou USB kontrolu nad periferiemi, jež nejsou úložnými zařízeními – například nad myší nebo tiskárnou. Administrátoři tak mohou nadefinovat přístup zařízení k síti pomocí různých kritérií včetně jména výrobce a modelového čísla zařízení. Pomocí tohoto řešení mohou společnosti také zakázat funkce automatického spuštění a přehrávání, což ochrání jejich sítě před rostoucí hrozbou krádeže dat pomocí USB nebo MP3 zařízení.
Novinka navíc obsahuje rozšířené funkce pro správu hesel, které zaručují lepší ochranu ztracených nebo ukradených notebooků tím, že uživatel musí před dešifrováním dat prokázat svou identitu zadáním dalšího hesla. Toto řešení rovněž nabízí volitelnou ochranu silným heslem pro přidanou kontrolu nad vyměnitelnými úložnými zařízeními. Šifrování navíc podporuje vyměnitelná úložná zařízení a preferovaná zařízení nadefinovaná v seznamu pomocí sériového čísla.


Komentáře