Nový Winroute Firewall 6.5 nabízí rozložení zátěže sítě pro zvýšení dostupnosti internetu

Síťový firewall WinRoute nyní obsahuje funkci rozložení zátěže internetového připojení pro zvýšení rychlosti a dostupnosti kritických služeb.Vydání produktu Kerio WinRoute Firewall 6.5, komplexního síťového firewallu s novými funkcemi rozložení zátěže sítě a zálohování internetového připojení, oznámila firma Kerio Technologies. Tyto funkce podle výrobce umožňují optimalizovat propustnost internetového připojení a zvyšují dostupnost kritických služeb.
Kerio WinRoute Firewall 6.5 dovoluje rozložit internetovou komunikaci mezi několik internetových linek, čímž zajišťuje vysokou dostupnost služeb a maximální rychlost internetového připojení pro jednotlivé uživatele.
Firewall přitom používá speciální algoritmus pro sledování toku dat a vyhodnocení aktuálního využití každé linky, což umožňuje směrovat komunikaci s vysokou prioritou na méně vytížené linky a dosáhnout tak maximální propustnosti kombinovaného internetového připojení.
Ve firewallu lze také definovat pravidla pro směrování internetové komunikace na konkrétní linky, což umožňuje vyhradit určité linky pro specializované aplikace jako např. VoIP nebo přenos audiovizuálních dat. Přidanou hodnotou je neustálá kontrola dostupnosti každé z linek. Při výpadku některé linky je komunikace automaticky směrována přes ostatní linky. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost internetového připojení.
„S funkcí rozložení zátěže sítě lze využít teoreticky neomezený počet internetových linek nejrůznějších typů, jejichž kapacity Kerio WinRoute Firewall sloučí do jednoho internetového připojení,“ řekl Jan Ježek, produktový manažer bezpečnostních aplikací společnosti Kerio Technologies. „Implementovali jsme řešení, jehož konfigurace je velmi snadná a které zcela automaticky směruje komunikaci tak, aby všechny linky byly optimálně využity a bylo tak dosaženo maximálního přínosu pro uživatele.“
Produkt lze zakoupit již za 10 300 Kč za licenci pro 10 uživatelů, případně 12 900 Kč s integrovaným antivirem McAfee pro kontrolu síťové komunikace.

Viz také:
Kerio má novou pobočku v New Yorku


Komentáře