NSA vybuduje obrovské centrum pro kybernetickou bezpečnost

Americká National Security Agency (NSA) plánuje v Camp Williams v Utahu nedaleko Salt Lake City postavit obří datové centrum zaměřené na problém kybernetické bezpečnosti.


Náklady na projekt by se mohly pohybovat až kolem 1,5 miliard dolarů. Stavba podle amerického Computerworldu zaměstná mezi 5 až 10 tisíci lidmi a po uvedení do provozu by zde mělo na plný úvazek pracovat 100 až 200 zaměstnanců.

Plán na vytvoření instituce tohoto typu začala zpracovávat už minulá americká vláda; rovněž současná administrativa deklaruje ochranu kybernetického prostoru jako vysokou prioritu. Mnoho informací o novém projektu je ovšem utajovaných, zákonodárci z Utahu i NSA potvrdili pouze základní informace. Nicméně je známo, že jedním z cílů projektu by mělo být přebudovat způsoby připojení jednotlivých vládních organizací k Internetu.

Až dosud si to každá agentura řešila odděleně, takže existuje až 43 000 bran. Už v první fázi projektu by měl být tento počet snížen na méně než 100 a tato konsolidace by samozřejmě měla přispět k vyšší bezpečnosti. Americký Computerworld zmiňuje v této souvislosti také systém Einstein, což by měl být nová monitorovací technologie ve vládních sítích.

 

Poznámka: Souvisí tato investice nějak s americkými balíčky na podporu ekonomiky? Náklady poněkud připomínají snahu utratit za každou cenu co nejvíce peněz...

 Komentáře