Ochrana Captcha Googlu byla zřejmě prolomena

Systém Blogspot byl v posledních dnech zaplaven vlnami reklamního spamu. Podle společnosti MessageLabs je příčina zřejmě v prolomení ochrany Captcha v podání Googlu.Systém Blogspot byl v posledních dnech zaplaven vlnami reklamního spamu. Podle společnosti MessageLabs je příčina zřejmě v prolomení ochrany Captcha v podání Googlu.
V průběhu tohoto roku se již útočníkům podařilo obejít tyto obranné technologie Yahoo, Googlu (v Gmailu) i Microsoftu (v Hotmailu). To má lavinový efekt a podvodníci se zaměřují i na další servery, respektive i na inovované verze ochrany. Poslední případ umožňuje útočníkům využít po prolomení obrany Captcha výhod bezplatného hostingu uživateli generovaných dokumentů. Adresy v doménách jako blogspot lze kromě přidávání komentářového spamu používat i pro vytváření vlastních dokumentů a odkazy z e-mailového spamu. Protože tyto domény jsou obecně považovány za důvěryhodné, antispamové technologie je tak intenzivně nefiltrují.
Rozpoznávání textu v obrázcích zvládne nově i robot Google. Provozovatelé bezplatných služeb si proto zřejmě budou muset s definitivní platností najít jinou metodu ochrany.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Ochranu CAPTCHA Hotmailu lze prolomit za 6 sekund


Komentáře