Ochrana sítí bez snížení výkonu

Nová platforma pomocí mnoha procesorových jader dosahuje podle dodavatele podstatně vyšší propustnosti, přičemž udržuje téměř konstantní spotřebu elektrické energie. Kromě vysokého procesorového výkonu nabízejí zařízení řady NSA také podporu bezdrátových místních sítí (WLAN).Společnost SonicWall oznámila řadu bezpečnostních zařízení SonicWall Network Security Appliance Series (NSA) pro středně velké podniky. Vícejádrová platforma má přinést jednotnou správu hrozeb a hloubkové prověřování paketů. Podle dodavatele umožní zákazníkům využívat vícefunkční zabezpečení sítě bez snížení její výkonnosti nebo spravovatelnosti. Vícejádrová platforma řady NSA, která se poprvé objevila loni v zařízeních E-Class, nyní pomůže středně velkým organizacím zvládat zabezpečení čím dál složitějších síťových prostředí.

Nástup aplikací webu 2.0, růst příchozího a odchozího provozu v sítích a stoupající využívání síťových zdrojů vytváří podle SonicWall problém s přehledem nad daty v síti. Zařízení řady NSA mají administrátorům pomoci dosáhnout i při hloubkovém prověřování účinnějšího a produktivnějšího provozu sítě. Síťové aplikace jsou klasifikovány a následně prověřovány masivně paralelními procesy. Zařízení řady NSA jsou díky tomu schopna identifikovat neznámá připojení a dávají správcům plnou kontrolu nad komunikací v síti.

Výkonové bariéry překonávají zařízení řady NSA kombinací patentované technologie SonicWALL Reassembly Free DPI (RFDPI) a specializovaného vícejádrového akceleračního hardwaru, kterým jsou rovněž vybavena zařízení E-Class. T

Řada NSA díky integraci aplikačního firewallu poskytuje lepší přehled o aplikacích a zabraňuje únikům dat. Tato sada konfigurovatelných nástrojů zabraňuje únikům obsahu a dat a poskytuje granulární kontrolu nad aplikacemi, která může být nastavena podle uživatele, uživatele e-mailu, podle plánu a podle úrovní podsítí IP.

„Naše ASP síť podporuje 50 klientských organizací, z nichž každá má kolem deseti poboček. Protože síť stále roste, musí naše řešení v časech provozní špičky zvládat velká provozní zatížení,“ uvedl Ray Turilli, manažer síťových služeb společnosti ASA Tire Systems. „Nasazení zařízení NSA 3500 nám umožnilo zajistit plnou ochranu klientů při gigabitové propustnosti. Díky tomu můžeme oslovovat větší klienty a rozšiřovat naše hostované služby e-komerce.“

Zařízení NSA společnosti SonicWALL využívají jádro RFDPI, které dokáže eliminovat hrozby v souborech neomezené velikosti bez vlivu na čas zpracování. Navíc toto řešení umožňuje neomezený počet současných připojení, což poskytuje uživatelům vrcholnou škálovatelnost. Vícejádrová akcelerace zařízení řady NSA v kombinaci s technologií RFDPI znamená, že výkon už nebrzdí přetížený hardware a zabezpečení se neomezuje jen na prověřování předem nadefinovaných souborů. Nová platforma pomocí mnoha procesorových jader dosahuje podle dodavatele podstatně vyšší propustnosti, přičemž udržuje téměř konstantní spotřebu elektrické energie.
Kromě vysokého procesorového výkonu nabízejí zařízení řady NSA také podporu bezdrátových místních sítí (WLAN) a poskytují řadu portů, což z nich dělá ideální řešení pro kombinované bezdrátové a pevné sítě s vysokými nároky na rychlost přístupu a složitějším členěním na pracovní skupiny.


Komentáře