Ochranu firemní infrastruktury představil Eset

Novou verzi produktové řady Server Security pro Linux/BSD/Solaris uvedla na trh firma Eset. Ta dovoluje zabezpečit firemní sítě na různých vstupních bodech a poskytuje ochranu proti všem druhům počítačových hrozeb. Zahrnuje tři komponenty: Mail Security, Gateway Security a File Security.Novou verzi produktové řady Server Security pro Linux/BSD/Solaris uvedla na trh firma Eset. Ta dovoluje zabezpečit firemní sítě na různých vstupních bodech a poskytuje ochranu proti všem druhům počítačových hrozeb. Zahrnuje tři komponenty: Mail Security, Gateway Security a File Security.
Nové serverové řešení Server Security pro Linux/BSD/Solaris využívá technologii ThreatSense, která má ve verzi 3.0 optimalizované jádro, čímž je zaručena vysoká rychlost skenování a také proaktivní detekce. Samozřejmostí je kompatibilita s produktem Eset Remote Administrator v2.0.
Mail Security kontroluje e-maily a jejich přílohy zpracovávané poštovními servery. Protože e-mail je jednou z nejfrekventovanějších cest, kterými do počítačových systémů pronikají infiltrace, je ve firemním prostředí důležité elektronickou poštu chránit. Produkt zahrnuje rozšířenou podporu agentů (Zmailer, Postfix, Sendmail, Qmail, Exim, Kerio Mail Server atd.) a platforem (k Linux a FreeBSD přibyly NetBSD a Sun Solaris); transparentní skenování pak umožňuje kontrolu protokolů POP3, SMTP a IMAP
Gateway Security zase kontroluje soubory přenášené přes brány sítě či proxy servery. Novinka nabízí technologii částicového skenování, jež podle výrobce zaručuje bezpečnou a rychlou kontrolu velkých HTTP downloadů.
File Security kontroluje soubory uložené na souborových serverech. K nejvyšším prioritám bezpečnostní IT politiky každé firmy patří ochrana souborů, a proto by firemní klienti měli myslet na zabezpečení ochrany informací na souborových serverech. Mezi klíčové vlastnosti patří:

· On-demand kontrola je jednorázová kontrola souborového systému spouštěná z příkazového řádku a on-access kontrola (nepřetržitá kontrola souborového systému)
· Podpora 32 a 64bitových systémů.


Komentáře