PayPal zablokuje starší prohlížeče, nové Safari ne

Známý internetový platební systém PayPal plánuje pro bezpečnost transakcí blokovat nevyhovující prohlížeče, které v současnosti uživatelé stále používají. Mnoho uživatelů totiž používá velmi staré browsery, které postrádají základní způsoby zabezpečení, jako například šifrovanou komunikaci SSL či obranu proti phishingu.Známý internetový platební systém PayPal plánuje pro bezpečnost transakcí blokovat nevyhovující prohlížeče, které v současnosti uživatelé stále používají. Mnoho uživatelů totiž používá velmi staré browsery, které postrádají základní způsoby zabezpečení, jako například šifrovanou komunikaci SSL či obranu proti phishingu.

Tento problém se netýká jen starých verzí Internet Exploreru či prohlížečů od Mozilly, ale paradoxně i zcela nového browseru Safari od Apple. Je proto možné, že uživatelé Safari se dočkají zablokování používání PayPalu.

PayPal zatím není stoprocentně rozhodnut blokování zavést, nicméně vážně o tom uvažuje a uživatel s nezabezpečeným prohlížečem by byl nejprve varován a až následně by byl „v jeho zájmu“ (aby se nestal obětí phishingu) přístup k PayPal zablokován.

Podle zástupců PayPal je totiž až k neuvěření, že někteří uživatelé stále používají například již historický Internet Explorer 3.0 a díky rostoucí intenzitě hrozeb z internetu je potřeba být právě v oblasti elektronických finančních transakcí obzvláště opatrný. Právě PayPal je podle Gartneru spolu s eBay jedním z nejčastějších terčů phishingu.

Viz také:
PayPal bojuje autentifikací e-mailů proti phishingu
PayPal nedoporučuje používat prohlížeč Safari

Aktualizace:
Zástupci PayPalu prohlásili, že nehodlají blokovat žádný ze současných prohlížečů v aktuální verzi, tedy ani Safari. I ve výše odkazovaném článku šlo o nedoporučení (uživateli prohlížeče se zobrazila příslušná zpráva), nikoliv blokování. PayPal pokládá za důležitou především podporu certfifikátů Extended Validation, která v Safari chybí. Internet Explorer EV podporuje, Mozilla a Opera zahrnou zřejmě podporu do přístí verze.


Komentáře