Po chybné aktualizaci nabízí McAfee firmám kompenzaci

Poskytovatel antivirových nástrojů, společnost McAfee, nabízí zákazníkům postiženým nedávnou vadnou aktualizací finanční kompenzace.


Společnost reagovala velmi rychle. Prakticky ihned poté, co se objevili zprávy o chybné aktualizaci antivirového nástroje, informovala McAfee své zákazníky o možné náhradě škod. Firemním spotřebitelům nyní dokonce nabídla bezplatné roční užívání jejích automatických bezpečnostních služeb.

K uvolnění vadného updatu došlo 21. dubna. Původně byl určen k likvidaci poměrně minoritního viru W32/wecorl.a. Namísto toho si vzal program na paškál soubor svchost.exe, který označil jako malware a následně ho umístil do karantény. Tento problém se objevil pouze u majitelů operačního systému Windows XP Service Pack 3, kteří se poté museli potýkat s opakovaným pádem systému.

Společnost později uvedla, že se chyba týká pouhých 0,5 % uživatelů (především na severoamerickém kontinentu), kterým však způsobil velké škody. Počítače navíc nebylo možné připojit k síti, takže firemní pracovníci museli každý přístroj opravit zvlášť.

Mezi společnosti, kterých se vada týkala, patří i Intel. Podle slov mluvčího měla chyba velký vliv na fungování firmy, problém se však prý podařilo vyřešit docela rychle. Další postižení zákazníci se o už o chybné aktualizaci vyjadřovali s menším klidem, přesto i oni přivítali možnost kompenzace s povděkem.

Podle bezpečnostních odborníků se dá pochybení ze strany McAfee omluvit. Antivirové společnosti totiž musí v současnosti počítat s obrovským množstvím nejrůznějších útoků a malwarů, takže chybička se prý mohla vloudit.Komentáře