Podvodníci nabízejí za 100 dolarů prolomení účtu na Facebooku

Bezpečnostní firma PandaLabs objevila online službu, která nabízí pomoc lidem, kteří se chtějí dostat do libovolného Facebook účtu a to za cenu 100 dolarů.


Nicméně osoby, které se zaregistrují do této služby, se také mohou stát obětí podvodu, varovala společnost PandaLabs již v pátek.

Služba nabízející prolomení Facebook účtů, která je dostupná z profesionálně provedené webové stránky, byla objevena firmou PandaLabs už dříve minulý týden.

Uživatelé služby se musí nejdříve zaregistrovat na síti a poté zadat ID Facebook účtu, který chtějí prolomit, objasňuje Luis Corrons, technický ředitel společnosti PandaLabs. Uživatelé, kteří zadají ID a poté kliknou na tlačítko "Hack it" jsou poté evidování pod jménem vlastníka Facebook účtu. Poté mají možnost spustit "Start Facebook hacking".

Po následování několika instrukcí je uživatelům sděleno, že hacknutí bylo úspěšné a heslo bylo získáno. Ale aby uživatelé zjistili heslo, musí zaslat 100 dolarů pomocí Western Union osobě z Kirovohradu na Ukrajině. Není stoprocentně jasné, zda zaslání peněz skutečně ve všech případech znamená získání hesla, říká Corrons.

Ale způsob, jakým je stránka prezentována, jak vypadá a možnosti, které má potencionální uživatel tohoto portálu, dává stránce určitý stupeň důvěryhodnosti, potvrzuje Corrons. Web obsahuje i FAQ sekci, ve které se píše, že tato stránka je v provozu déle než čtyři roky.

Portál obsahuje link na Webmoney účet, který se skutečně zdá být čtyři roky starý, říká Corrons. Nicméně samotná doména je zaregistrována na osobu z Moskvy a je stará pouze několik dnů.

"Zkoumali jsme tento web a jsme si na 99,9 procent jisti, že jde o trik, kterým se někdo snaží získat peníze od lidí výměnou za něco, o čem si uživatel bude myslet, že jde opravdu o heslo na Facebook," tvrdí.

Alespoň během doby, po kterou společnost PandaLabs sledovala síť, tento web nestahoval ani nedistribuoval žádný malware a vypadá to, že je vytvořen pouze za účelem sledování lidí, kteří se snaží získat ilegální přístup do Facebook účtů, tvrdí Corrons.

Ale ti, kteří se nechají nachytat, pravděpodobně nebudou mít žádné problémy se zákonem, dodává.Komentáře