Pokročilé nástroje a služby pro zabezpečení virtualizovaných prostředí nabídlo McAfee

Foundstone Professional Services, údajně první službu, která pomůže podnikům bezpečně nasadit virtualizační technologie, představila firma McAfee.Foundstone Professional Services, údajně první službu, která pomůže podnikům bezpečně nasadit virtualizační technologie, představila firma McAfee.
McAfee současně oznámila ipodporu pro virtualizační technologie použité v novém serverovém operačním systému Microsoft Windows Server 2008 – v první fázi jde o betaverzi produktu Network Access Control 3.0, která by měla být vydána ještě letos v březnu. Nová verze Network Access Control bude podporovat ochranu řízení přístupu k síti pomocí technologie NAP (Network Access Protection), která se používá v systémech Windows Vista a Windows Server 2008.
Taktéž na březen je naplánováno vydání nové verze McAfee VirusScan Enterprise verze 8.5. již nyní podporuje tzv. Windows Server 2008 Server Core, což je klíčová součást architektury Hyper-V společnosti Microsoft. Chystaná verze McAfee VirusScan Enterprise Advanced Server zajistí ochranu systémů bez ohledu na to, zda budou spuštěny na fyzických nebo virtuálních počítačích.
Společnost McAfee se rovněž stala OEM partnerem VMware pro produkt ESX Server, bude podporovat technologii VMware VMsafe a nabídne produkty a služby pro pokročilé zabezpečení virtualizovaných prostředí.


Komentáře