Pokuta? Jedenáct miliard dolarů…

Poskytovatel internetu v americkém městě Clinton ve státě Iowa v soudní při získal sumu jedenáct miliard dolarů - od rozesílatele spamu, kterého zažaloval.Firma CIS Internet Services vyhrála v soudním řízení celkem 11,2 mld.USD od jistého Jamese McCalla z Floridy, který poslal milióny nevyžádaných e-mailů nabízejících hypotéky a další finanční služby. K tomu zneužíval komunikační infrastrukturu právě výše zmíněné firmy.
Poskytovatel internetu v americkém městě Clinton ve státě Iowa v soudní při získal sumu jedenáct miliard dolarů - od rozesílatele spamu, kterého zažaloval.
Firma CIS Internet Services vyhrála v soudním řízení celkem 11,2 mld.USD od jistého Jamese McCalla z Floridy, který poslal milióny nevyžádaných e-mailů nabízejících hypotéky a další finanční služby. K tomu zneužíval komunikační infrastrukturu právě výše zmíněné firmy.
Přitom podle platných zákonů státu Iowa má poškozený poskytovatel služby dostat 10 dolarů za každý poslaný e-mail, protože zprávy měly podvrženou adresu odesílatele. McCall totiž používal zfalšovanou doménu cis.net. aby neprozradil svoji skutečnou identitu.
Společnost CIS připustila, že je nepravděpodobné, že kdy uvidí jakékoliv peníze z rozsudku, ale tento nicméně označila za velké vítězství. Pro rozesílatele spamu totiž znamená „ekonomickou smrt“, neboť do konce života mu veškeré vydělané/získané peníze nad životní minmum strhávány. Podle tiskového mluvčího CIS by se tento případ měl stát varováním pro další šiřitele spamu


Komentáře