Poslední opravy pro Excel 2003 mohou způsobit chybné fungování maker (aktualizováno)

Poslední opravy pro Excel 2003 Service Pack 2 (SP2) a Excel 2003 SP3 se nemají rády s funkcí Data v reálném čase. Pokud je tato funkce použita v rámci makra VBA, výpočet může vést k chybnému výsledku (nejčastěji 0).Opravy Excelu 2003, které Microsoft zveřejnil v bulletinu zabezpečení MS08-014, mohou samy způsobit problémy a vést k chybným výsledkům určitého typu výpočtů.

Poslední opravy pro Excel 2003 Service Pack 2 (SP2) a Excel 2003 SP3 se nemají rády s funkcí Data v reálném čase. Pokud je tato funkce použita v rámci makra VBA, výpočet může vést k chybnému výsledku (nejčastěji 0).
Microsoft doporučuje, aby v popsaném případě uživatelé nejprve podnikli dodatečné testování. Hromadné nasazení opravy je především v podnikovém prostředí lépe odložit. K dalším doporučením Microsoftu patří také nepoužívat makra ve Visual Basice s funkcí Data v reálném čase pro celé pole buněk, ale raději pro každou buňku jednotlivě, což by mělo pravděpodobnost problémů snížit
Funkce Data v reálném čase (Real Time Data) se poprvé objevila v Excelu 2002 a umožňuje v dokumentu automaticky pracovat s daty z externích zdrojů, například z webových stránek.

Chyba byla oznámená krátce po zveřejnění celého balíčku záplat pro MS Office; řadu z těchto oprav samotný Microsoft označil za kritické.
Viz článek Microsoft chystá na příští týden 4 kritické záplaty pro Office

Zdroj: Computerworld.com

Aktualizace
Microsoft chybu po několika dnech odstranil, oprava číslo MS08-014 byla vydána znovu a nová verze již chybu nepůsobí. Popis řešení problému popisuje článek ve znalostní bázi Microsoft Knowledge Base číslo KB950340. Nová oprava je také zařazena do služby Windows Update a stáhne se prostřednictvím automatické aktualizace - bez ohledu na to, zda již byla předtím nainstalovaná původní oprava, nebo ne.


Komentáře