Pravděpodobný pachatel útoku na e-mail Sarah Palinové odhalen, akce byla podle všeho provedena amatérsky

Webmaster společnosti CTunnel zjistil na základě analýzy logů, že IP adresa hackera spadá do sítě společnosti Pavlov Media, které nabízí služby pro koleje studentů University of Tennessee-Knoxville. Agenti FBI následně prohledali byt dvacetiletého studenta této univerzity Davida Kernella.Anonymizační služba CTunnel potvrdila, že zjistila a FBI poskytla IP adresu pravděpodobného útočníka, který pronikl do e-mailové schránky americké viceprezidentské kandidátky Sarah Palinové.
Webmaster společnosti CTunnel Gabriel Ramuglia zjistil na základě analýzy logů, že IP adresa hackera spadá do sítě společnosti Pavlov Media, které nabízí služby pro koleje studentů University of Tennessee-Knoxville. Agenti FBI následně prohledali byt dvacetiletého studenta této univerzity Davida Kernella. Je možné, že Kernell se dokonce k akci i sám přihlásil pod pseudonymem Rubico. Adresa rubico10@yahoo.com, kterou uvedl přispěvatel v diskusním fóru, byla totiž vysledována také ke Kernelovi. Navíc tuto adresu zřejmě používal například i na YouTube.
Gabriel Ramuglia původně vyjadřoval určité pochybnosti, ale nyní souhlasí, že výše popsaný scénář pravděpodobně souhlasí s logy anonymizační služby.
Pachatel se tedy maskoval krajně amatérsky (pokud věc není složitější, například jeho počítač nebyl ve skutečnosti pod kontrolou někoho zvenčí). Proč se nesnažil alespoň provést útok z jiného počítače například v síti univerzity či nějaké knihovny? Věc má další politické aspekty, protože pravděpodobný pachatel David Kernell je syn politika Mika Kernella z Tennessee a M. Kernell je z Demokratické strany.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Útočníci se dostali do e-mailu Sarah Palinové na Yahoo
FBI pátrá po útočnících na e-mail Sarah Palinové


Komentáře