Přepínače xStack podporují ochranu přístupu pomocí Microsoft NAP

Microsoft NAP, který je nyní dostupný pro Windows Server 2008, umožňuje síťovým administrátorům nadefinovat odstupňované úrovně přístupu k síti podle toho, kdo je klientem, do jaké skupiny patří a do jaké míry splňuje firemní politiku přístupu.Společnost D-Link oznámila implementaci technologie Microsoft NAP (Network Access Protection) do rodiny přepínačů xStack. Microsoft NAP je nová platforma, která řídí přístup k síťovým zdrojům na základě identity klientského počítače a dodržování firemní bezpečnostní politiky.

Přepínače D-Link xStack s podporou Microsoft NAP zaručují, že přístup každého hostitele do sítě je umožněn pouze, pokud splňuje bezpečnostní IT pravidla a má aktualizovanou antivirovou databázi a záplaty operačního systému. Microsoft NAP, který je nyní dostupný pro Windows Server 2008, umožňuje síťovým administrátorům nadefinovat odstupňované úrovně přístupu k síti podle toho, kdo je klientem, do jaké skupiny patří a do jaké míry splňuje firemní politiku přístupu.

Dave Smith, viceprezident Business Solutions v D-Link Europe, k této zprávě poznamenal: „Partnerství mezi společnostmi D-Link a Microsoft přineslo doplnění naší řady firemních přepínačů xStack o nové účinné bezpečnostní funkce. V budoucnu plánujeme integraci technologie Microsoft NAP také do našich zabezpečovacích produktů NetDefend, což nám umožní zabezpečit E2ES komunikace.“

Technologie xStack zahrnuje jednodušší 10/100 a gigabitové přepínače i plně řiditelné L2/L3/L4 přepínače.
Funkce NAP je k dispozici ve Windows Vista a Windows Serveru 2008 a také pro Windows XP se Service Pack 3

Viz také:
Service Pack 3 pro Windows XP bezpečnost zlepšuje
Jak ovládnout router


Komentáře