Prezident americké firmy Platte River Associates, byl odsouzen ke dvanáctiměsíční podmínce

Jay E. Leonard jedinkrát vstoupil do heslem chráněné sekce na webu konkurenční firmy Zetaware a stáhl si odtud blíže nespecifikované soubory.Jay E. Leonard, prezident americké firmy Platte River Associates, byl státním soudem v Coloradu odsouzen ke dvanáctiměsíční podmínce a pokutě 2 500 dolarů za jediný neoprávněný přístup k datům konkurence.
Platte River Associates nabízí software pro ropné společnosti, který pomáhá při zpracování dat potenciálních těžebních míst. Leonard jedinkrát vstoupil do heslem chráněné sekce na webu konkurenční firmy Zetaware a stáhl si odtud blíže nespecifikované soubory. Někdo ale konkurenci na tento čin upozornil, takže Zetaware kontaktovala FBI a Leonard byl zatčen. Jak se k chráněnému obsahu dostal není zatím jasné, lze však předpokládat, že mu někdo od konkurence prozradil heslo. Bez udání by šlo Leonarda vystopovat jen těžko, protože k přístupu použil bezdrátovou síť na jednom z amerických letišť.
Případ je sám o sobě celkem banální, ukazuje ale rizika průmyslové špionáže pro všechny zúčastněné. Několik analytických firem již v minulosti vydalo prognózy, že finanční krize zvyšuje riziko od insiderů.

Viz také:
Finanční krize zvýší riziko od insiderů

Zdroj: Computerworld.comKomentáře