Proč se v Googlu používal Internet Explorer?

Andrew Storms z firmy nCircle Network Security upozorňuje na americkém Computerworldu na zajímavý problém: pokud byl Google postižen útokem kvůli chybě zero day v Internet Exploreru, znamená to, že v Google tento prohlížeč používali.


Viz také: V Internet Exploreru je kritická chyba zero day

Proč ale namísto toho neměli k prohlížení webu svůj vlastní Chrome?

V Googlu se podle všeho používal dokonce Internet Explorer 6 na Windows XP. Google přitom pokládá MSIE za natolik nevyhovující prohlížeč, že pro něj dokonce uvolnil speciální utilitu Frame Chrome měnící zpracování JavaScriptu na styl Chrome (Microsoft varuje před doplňkem Chrome Frame od Googlu). Jen tak mělo být podle Googlu možné plnohodnotně používat Wave.

Nejde o to, že na počítačích v Googlu byl Internet Explorer nainstalován ve Windows, ale že se používal i pro zobrazování stránek. Jen tak mohl odkaz na podvodný web vést k průniku a spuštění kódu na napadených počítačích.

Otázkou je i to, proč v Googlu alespoň nepřešli na novější MSIE? Microsoft už loni v létě vyzval uživatele Interent Exploreru 6, aby přešli na novější verze prohlížeče. Za celý loňský rok ale upgradovalo pouze 38 % uživatelů MSIE 6.

John Pescatore, analytik společnosti Gartner, se ovšem Googlu zastal. Podle něj je běžné, že v technologických firmách se na řadě počítačích vedle sebe užívá hned několik webových prohlížečů.

 Komentáře