Produkty pro domácnosti pro rok 2007 od McAfee

McAfee představilo produktovou řadu svých řešení, které jsou určené pro domácí uživatele. Bezpečnostní řešení by se měla vyznačovat novými technologiemi jakou jsou McAfee SystemGuards (aktivně vyhledá zlomyslné chování potenciálního spywaru, virů a hackerů), nebo třeba McAfee X-Ray pro Windows, která rozpoznává a ničí rootkity.McAfee představilo produktovou řadu svých řešení, které jsou určené pro domácí uživatele. Bezpečnostní řešení by se měla vyznačovat novými technologiemi jakou jsou McAfee SystemGuards (aktivně vyhledá zlomyslné chování potenciálního spywaru, virů a hackerů), nebo třeba McAfee X-Ray pro Windows, která rozpoznává a ničí rootkity.

Součástí produktů McAfee se stal správce sítě, který umožňuje sledovat slabá místa všech systémů na síti a nikoliv jen v uživatelském počítači. McAfee Wireless Protection má za úkol zabezpečit domácí bezdrátovou síť v několika snadných krocích. Součástí systému ochrany WLAN Wireless Protection je takéMcAfee EasyNetwork, který zajistí automatické sdílení tiskáren a přetahování souborů myší mezi počítači v rámci sítě. McAfee Security Center navíc dostal do vínku předělaný design s odlišným uživatelským rozhraním. Centrum zabezpečení pak obsahuje dva náhledy – základní i pokročilé uživatelské menu.

A nyní ve zkratce k jednotlivým produktům:

McAfee Total Protection
Systém úplné ochrany McAfee Total Protection, navržen pro vícečlenné domácnosti a bezdrátovou síť s několika počítači. Zde je výčet některých klíčových vlastností:
  • Rozpoznává, blokuje, čistí a odstraňuje viry, brání instalaci spywaru a odstraňuje stávající spyware
  • Chrání totožnost uživatelů při on-line transakcích
  • Sleduje příchozí a odchozí data a vyhledává podezřelý provoz
  • Chrání před nevyžádanou poštou a phishingovými podvody
  • Filtruje nebezpečný obsah a webové stránky
  • Spravuje a řídí bezpečnosti Wi-Fi sítě a sleduje počítače ve vaší domácí síti, aby včas odhalil případná slabá místa
  • Automaticky zálohuje nejcennější data, která šifruje a komprimuje


McAfee Internet Security Suite
Tato sada aplikací obsahuje všechny funkce a vlastnosti, které jsou součástí McAfee Total Protection s výjimkou ochrany sítí WLAN.

McAfee PC Protection Plus
Sada aplikací McAfee PC Protection Plus zahrnuje všechny funkce a vlastnosti, které jsou součástí McAfee Internet Security Suite s výjimkou ochrany před krádeží identity, rodičovskou kontrolou a filtrování nevyžádané pošty.

McAfee VirusScan Plus
Součástí McAfee VirusScan Plus jsou behaviorální technologie, které sledují konkrétní chování vašeho počítače, jež by mohlo ukazovat na určitý druh napadení. Aplikace obsahuje veškeré ochranné funkce a vlastnosti, které jsou součástí PC Protection Plus, nezahrnuje však zálohování a obnovu dat.

McAfee Wireless Protection
Aplikace brání hackerům před útokem a připojením do vaší bezdrátové domácí sítě. Zároveň slouží pro zjednodušení používání bezdrátových domácích sítí:
  • Zabezpečí bezdrátovou domácí síť proti hackerům pomocí šifrování
  • Sleduje a řídí bezpečnost počítačů připojených do domácí sítě
  • Pomáhá uživatelům se sdílením souborů a tiskáren v domácí síti


Komentáře