Proti fingovaným zprávám o nedoručitelnosti e-mailu

NDR spam je dalším případem spamu, který napodobuje jinak užitečnou funkci e·mailových serverů – vracení zpráv, které se nepodaří doručit do cílové schránky. Systém s implementovaným mechanismem BATV označuje každou odchozí zprávu soukromým klíčem...Společnost SonicWall oznámila řešení Email Security 6.2 s podporou specifikace Bounce-Address-Tag‑Validation (BATV) pro boj s nárůstem fingovaných vrácených zpráv o nedoručitelnosti e-mailu (NDR). S aktivním mechanismem BATV dokáže produkt rozlišit legitimní zprávy NDR od spamových zpráv NDR a přerušit spojení se spamovým serverem.

NDR spam je dalším případem spamu, který napodobuje jinak užitečnou funkci e‑mailových serverů – vracení zpráv, které se nepodaří doručit do cílové schránky. Systém s implementovaným mechanismem BATV označuje každou odchozí zprávu soukromým klíčem, což probíhá z pohledu odesílatele zcela transparentně. V příchozích zprávách NDR je potom kontrolována přítomnost těchto značek, aby byla ověřena platnost příchozích NDR e-mailů a legitimní zprávy o nedoručitelnosti e‑mailu byly doručeny příslušnému příjemci. Protože řešení Email Security dokáže zpracovávat příchozí i odchozí e-maily na stejném systému, vlastní implementace mechanismu BATV může být z pohledu zákazníka a koncových uživatelů systému naprosto skrytá.

„Skutečným řešením NDR spamu je nejen blokovat neplatné zprávy a umožnit doručení legitimních, ale také zajistit jednoduchost procesu pro správce. S produktem Email Security 6.2 nemusí administrátoři psát, spravovat a aktualizovat nesčíslné zásady a pravidla pro NDR spam. BATV je snadná a efektivní metoda zjišťování a vyřazování falešných NDR zpráv s minimálními režijními nároky a bez pracnější správy,“ řekl Andrew Klein, manažer produktů pro zabezpečení e-mailu ve společnosti SonicWall.

Další funkce produktu SonicWALL Email Security 6.2:

Vyšší efektivita v mezinárodním prostředí díky zdokonaleným funkcím pro zjišťování jazyků. SonicWall Email Security je díky tomu schopen správně určit jazyk e-mailové zprávy bez ohledu na triky používané spammerem nebo jeho snahu zneužít různé znakové sady. Nově je v této verzi podporována holandština, francouzština a švédština.
Zdokonalené monitorování výkonu, které umožňuje administrátorům vizuálně sledovat výkonové charakteristiky systému SonicWall Email Security.

Viz také:
Lepší výkon sítí díky hloubkové kontrole paketů
Kontrola paketů zpětným sestavením


Komentáře