Proti virům on-line

BitDefender Scan Online - okamžitá pomoc!Máte podezření, že se ve vašem počítači uhnízdil škůdce? Potřebujete okamžitě co nejaktuálnější virový skener? V takové situaci můžete využít bezplatné nabídky na internetu. Přední světové firmy vyvíjející antivirové aplikace takové služby poskytují - samozřejmě však musíte mít k dispozici on-line připojení.
Testovali jsme šest on-line služeb, mezi nimiž se skener od firmy BitDefender jednoznačně umístil na prvním místě. Jde totiž o malý a rychlý nástroj, který se snadno obsluhuje a v testech zabezpečení dosáhl slušného skóre.
On-line skener Bitdefenderu disponuje všemi potřebnými funkcemi a snadno se ovládá díky věcné a jednoduché uživatelské nápovědě. Kromě toho velikost stahovaného souboru (pouhých 5,5 MB) je poměrně malá a je tudíž ještě únosný pro uživatele pomalého připojení k internetu. Jediné nedostatky: o některých hojně rozšířených virech neposkytuje dostatečné informace a deinstalace často neproběhne bez problémů.
Odkaz na on-line skener naleznete na úvodní stránce www.bitdefender.cz. Dobře vypadají možnosti konfigurace. Poté, co odsouhlasíte licenční podmínky, vás Bitdefender informuje o standardním nastavení: skener zkouší vyčistit infikované soubory. Pokud se mu to nepodaří, vymaže je. Můžete však také určit, zda má mazání probíhat automaticky nebo zda o něm nejprve dostanete hlášení. Konfigurace není sice pro úplné začátečníky, neměla by vám však činit nějaké mimořádné potíže. U Bitdefenderu jsme v oblasti obsluhy zaznamenali pouze jeden nedostatek: pokud skener našel škůdce a spustil příslušnou proceduru, ukázal sice protokol, přesné informace o viru ovšem chyběly. Ty si musíte vyhledat ve virovém slovníku sami.
On-line skener našel všechny testovací viry ITW a prokázal své schopnosti i v dalších testech. Neuniklo mu šest bootovacích virů (viry v zaváděcích záznamech) či škůdci, které jsme ukryli do archivů. Identifikovat spyware se mu však příliš nedařilo - rozpoznal 183 z celkových 242 souborů. Nástroj ale dokázal najít všechny tři neinstalované rootkity - ty instalované (a tedy skryté) ovšem nenašel.
Podpora Bitdefenderu působí na uživatele dvojznačným dojmem. Anglicky psaný virový slovník obsahuje poměrně málo škůdců, ty ale popisuje podrobně. Údaje ve FAQ on-line skeneru (pouze v angličtině) jsou uspořádány velmi logicky - nemusíte dlouho bloudit a brzy se k potřebné informaci dostanete.
Pokud hledáte nekomplikovaný a spolehlivý nástroj, pak vám právě tento skener můžeme doporučit.

On-line skener BitDefender bodoval především díky dobrému zabezpečení, nepatrné velikosti stahovaných souborů a jednoduchému ovládání.


Komentáře