První český phishing se stal realitou

Společnost Eset software touto cestou varuje uživatele Internetového bankovnictví Citibank, že prvnívýznamnější český phishing se stal realitou!

Společnost Eset software touto cestou varuje uživatele Internetového bankovnictví Citibank, že první významnější český phishing se stal realitou! Celé kouzlo spočívá v tom, že řadě uživatelů českého Internetu byl rozeslán následující e-mail:Na první pohled vypadá tento e-mail jako zpráva od banky Citibank a uživatele může utvrdit i odkaz „klikněte sem“, který nakonec přesměruje přímo na stránky citibank.cz. Detailní analýzou lze ale zjistit, že po kliknutí na odkaz dojde nejprve k přesměrování na stránky v doméně czechrepublic-online.com, které se postarají o „vyskočení“ pop-up okna v Internet Exploreru:
Toto okno už pochopitelně není aktivitou Citibank, ale podvodníka, který má pod kontrolou doménu czechrepublic-online.com. Ta je napsaná na osobu: Travis Godfrey, 1630 Aliwood Way, 84010 Bountiful. Aby měl uživatel dobrý pocit, zároveň s pop-up oknem, které požaduje zadání čísla CitiCard a PINu (tyto údaje jsou zaslány podvodníkovi) jsou zobrazeny i originální stránky bankovní instituce Citibank. Obecné doporučení proti phishingu - prevence. Důvěryhodné instituce a bankovní ústavy nerozesílají touto formou žádosti o vypsání čísla platební karty. Nedůvěřujte proto takovéto žádosti zaslané elektronickou poštou.


Komentáře