První své antiviry AVG uvedl na trh Avast

Společnost Avast po akvizici firmy AVG uvádí na trh první produkty pod značkou AVG. Ty chrání počítače před útočníky, ransomware nebo ztrátou dat, a zároveň prý pomáhají zlepšovat i jejich výkon.

První své antiviry AVG uvedl na trh Avast


Avast vydal edice 2017 svých klíčových produktů pod značkou AVG – základní bezplatný AVG AntiVirus Free, prémiovou verzi antiviru pro neomezený počet zařízení AVG Internet Security (AIS) a také AVG TuneUp určený pro údržbu a čištění.

Nové verze chrání před viry a malware (včetně ransomware), před útoky hackerů, zajišťují bezpečné procházení webu a emailů a chrání soukromá data. Inovované uživatelské rozhraní přichází s jednoduchou instalací, navigací a ovládáním programu z jednoho místa.

Produkty přicházejí na trh méně než čtyři měsíce po akvizici AVG firmou Avast. Podle tvůrců  kombinují to nejlepší z obou firem, aby uživatelům dodaly uživatelsky přívětivou ochranu s čistým jednoduchým vzhledem a bezproblémovým využitím pro všechny členy rodiny.

“Zkombinovali jsme způsoby detekce hrozeb AVG a Avastu a získali tak náležitý vhled do trendů mezi kyberútočníky,” řekl Vince Steckler, generální ředitel Avastu. Antimalware AVG podle něj má ochranu, která v reálném čase dokáže zasáhnout proti tzv. zero-second malware, a to díky cloudové technologii CyberCapture vyhledávající škodlivé soubory.

Například nová funkce v AIS -- Secure DNS -- ověřuje IP adresy webových stránek prostřednictvím DNS serveru, který spravuje přímo Avast. Uživatel tak má podle výrobce jistotu, že jeho finanční transakce nebo platby za on-line nákupy nemohou být přesměrovány na falešné weby a je tak chráněn před podvody a phishingovými útoky.

Ve všech bezpečnostních produktech AVG byla také integrovaná funkce bezplatného produktu TuneUP, která zvyšuje  výkon počítače nebo mobilního zařízení tím, že sleduje výkon počítače a dokáže odstranit soubory zbytečně zabírající místo.

Plná verze produktu navíc zahrnuje nový nástroj určený k aktualizaci software (tzv. Software Updater), který automaticky vyhledá a instaluje nové verze nejpoužívanějších počítačových aplikací. Aktualizovaný software eliminuje případné zranitelnosti v programech a opravuje v daném software chyby.

Úvodní foto: Avast/AVG


Komentáře