První výrobci PC a zákazníci mají k dispozici Service Pack 3 pro Windows XP

Příští úterý bude SP3 k dispozici jak přes Windows Update, tak i centrum Stažení softwaru Microsoftu. Verze ke stažení přes Windows Update bude mít výrazně větší velikost. Automatické aktualizace Microsoft spustí začátkem léta.Jak experti očekávali, tento týden Microsoft dokončil vývoj třetího servisního balíčku pro Windows XP a uvolnil jej pro výrobce počítačů a zákazníky s velkým množstvím licencí.

Informoval o tom americký Computerworld. Také Chris Keroack, manažer servisního balíčku potvrdil ve zprávě na fóru TechNetu, že SP3 jde do výroby. Již v minulém týdnu tento tah předpovídali například lidé z Neowin.net a podle nich se má SP3 pro Windows XP dostat do služby Windows Update 29. dubna.

Také to nyní Keroack potvrdil a příští úterý bude SP3 k dispozici jak přes Windows Update, tak i centrum Stažení softwaru Microsoftu. Verze ke stažení přes Windows Update pak bude mít výrazně větší velikost, jak je již zvykem. Automatické aktualizace pak podle Keroacka Microsoft spustí začátkem léta.

Některé zdroje jsou ale ohledně začátku automatických aktualizací Windows XP na SP3 přesnější a například TechARP.com, který také korektně předpověděl vypuštění SP1 pro Vistu i SP3 pro „xpéčka“ mluví o 10. červnu.Paradoxně hned několik dní poté, 30. června, skončí prodej Windows XP v krabicových a OEM verzích.

Minulý týden však CEO Microsoftu Steve Ballmer podle amerického Computerworldu řekl, že jeho společnost naslouchá uživatelům, kteří chtějí prodloužit život svému operačnímu systému, ale žádný konkrétní slib neučinil.

Viz také:
Service Pack 3 pro Windows XP bezpečnost opravdu zlepšuje
Windows XP SP3 : Microsoft opravil kritickou chybu


Komentáře