Řešení pro informační bezpečnost: samošifrovací CD

Velice zajímavým způsobem se rozhodli řešit problematiku ochrany zálohovaných či přenášených dat ukládaných na CD výzkumníci společnosti Kodak. Svoje řešení označili jako Security CD-R.Velice zajímavým způsobem se rozhodli řešit problematiku ochrany zálohovaných či přenášených dat ukládaných na CD výzkumníci společnosti Kodak. Svoje řešení označili jako Security CD-R.
Jejich myšlenka je přitom jednoduchá: na nejmenší možnou míru eliminovat „obtěžování“ uživatele při procesu šifrování. Výsledkem je CD, které jen vložíte do mechaniky – a všechny na něj následně zapisované soubory či složky budou ukládané v zašifrované podobě. Jak tohoto dosáhli? Security CD-R obsahuje program, který se po prvním vložení do mechaniky instaluje do počítače. Pak je nutné restartovat – a všechna následně ukládaná data na Security CD-R jsou šifrovaná. Pochopitelně, že je po uživateli ještě vyžadováno heslo. Nicméně tento systém vynucuje bezpečnost a eliminuje záměrně či nezáměrné opomenutí zabezpečení dat šifrováním.
Přestože zvolené řešení má i své nesporné bezpečnostní slabiny, rozhodně se jedná minimálně v případě domácích uživatelů či malých firem o velmi zajímavou alternativu ochrany dat.


Komentáře