Řízení datového provozu - efektivita i zabezpečení

Firmy provozující systémy platebních karet vyvíjet stále silnější tlak na zavedení nejnovějších verzí standardu Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). Reakcí na tyto požadavky je Barracuda Application Gateway NC 500 AG.Na trh přichází Barracuda Application Gateway NC 500 AG, řešení pro menší a střední firmy, jež jromě bezpečnostních technologií nabízí také funkce pro řízení datového provozu, které podle dodavatele umožňují efektivnější provoz aplikací.

Řešení Barracuda Application Gateway NC 500 AG je výsledkem loňské akvizice, v rámci které převzala Barracuda Networks společnost NetContinuum. Tato firma se zabývala vývojem a poskytováním řešení v oblasti webových aplikačních firewallů a mezi její klienty patřilo i řada velkých firem. NetContiuum nabízela řešení v oblasti Application Delivery Controller (ADC) a dalších webových aplikací z oblasti bezpečnosti, řízení provozu a urychlení zpracovávání SSL transakcí.

Barracuda Networks při rozhodování o převzetí společnosti NetContinuum údajně vycházela ze zkušeností, které získala od zahájení prodeje zařízení Barracuda Load Balancer koncem roku 2006. Při jeho nasazování do praxe u koncových uživatelů se projevila silná potřeba zlepšit bezpečnost stávajících řešení webových aplikačních firewallů. Kromě začínají firmy provozující systémy platebních karet vyvíjet stále silnější tlak na zavedení nejnovějších verzí standardu Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). Mnoho provozovatelů e-komerce aplikací je proto nuceno nasadit či upgradovat webové aplikační firewally vyhovující PCI DSS 6.6.


Komentáře