Rok vězení za vlámání do e-mailu Sarah Palinové

Útočník, který se před dvěma lety naboural do webového e-mailu tehdejší viceprezidentské kandidátky Sarah Palinové na Yahoo, byl odsouzen na rok vězení.


Davidu Kernellovi bylo v době spáchání činu 20 let. Celé to provedl krajně amatérsky, takže byl vypátrán za chvíli. Na druhé straně k „prolomení“ hesla ani žádné speciální znalosti nepotřeboval. Prostě prošel otázky pro případ zapomenutí hesla, odpovědi dohledal v sociálních sítích. Nastavení účtu bylo navíc takové, že nové heslo se neposílalo na e-mail ani přes SMS, ale objevilo se rovnou na webu. Kernell chtěl po získání přístupu k účtu najít (údajně) doklady o nějakých nezákonných aktivitách Palinové, nic takového ale neobjevil. Nadto se průnikem ještě anonymně chlubil a korespondenci zveřejnil, vše ze svého počítače (tj. by se to celé dalo chápat i jako trest za hloupost).

Ovšem zůstala i pachuť z druhé strany – má být jedním (jednou) z nejmocnějších lidí světa, kdo takhle nakládá i s obyčejným e-mailovým účtem?

 

Poznámka: Šlo v podstatě o zcela banální kauzu. Když si u nás stěžujeme, jak dlouho trvá hledání spravedlnosti, asi bychom si neměli malovat, že jinde mají univerzální recept (stres z procedury může být ekvivalentní jako vlastní trest?).Komentáře