Router s firewallem, IPSec i virtuální sítí

Nová řada routerů Cisco ASR 1000 je určena zejména pro velké firmy a poskytovatele internetových služeb. Cisco je vyvíjela více než pět let s investicemi ve výši 250 milionů dolarů.Společnost Cisco představila novou řadu výkonných routerů ASR 1000 (Aggregation Services Routers), které podle dodavatele řídí první plně integrovaný a programovatelný síťový procesor na světě. Cisco je vyvíjela více než pět let s investicemi ve výši 250 milionů amerických dolarů.
Uživatelům tyto routery zpřístupňují řadu funkcí a služeb jako jsou firewall, IPSec VPN, DPI nebo SBC , čímž dle Cisca omezují potřebu dalších přídavných nástrojů a umožňují tak dosáhnout úspor investičních i provozních nákladů. Nová řada routerů je určena zejména pro velké firmy a poskytovatele internetových služeb.

Routery nové řady Cisco ASR 1000 řídí nový procesor Cisco QuantumFlow Processor (QFP), který firma vyvíjela více než pět let s investicemi ve výši 100 milionů dolarů. Navíc obsahují software IOS XE, virtualizovanou implementaci IOS optimalizovanou pro kompaktní routery určené pro poskytování služeb koncovým uživatelům, která umožňuje mnohem jednodušší upgrade než dříve.

Routery nové řady Cisco ASR 1000 budou k dispozici od dubna 2008 ve variantách s dvou-, čtyř- a šestirackovými jednotkami za cenu začínající na 35 000 dolarů.


Komentáře