RSA a VeriSign spolupracují na řešení přístupových hesel k webům


Společnosti RSA a Verisign uvedly řešení, jež kombinuje ověřovací služby VeriSign Identity Protection (VIP) a technologii dvoufaktorové autentitace RSA SecurID.

Zákazníci získají v rámci řešení novou možnost pro ověřování uživatelů pomocí jednorázového hesla (OTP). VeriSign Identity Protection je  řešení ověřování, které poskytuje jednotný ověřovací mechanismus vytvářející jednorázová hesla pro zabezpečený přístup k různým webům. Služba implementuje dvoufaktorové ověřování prostřednictvím modelu SaaS (Security as a Service – Zabezpečení jako služba) v prostředí, které vyvinul VeriSign s cílem usnadnit nasazení ověřovacích systémů v organizacích při současném snížení nákladů na jednoho uživatele. V současnosti VIP zajišťuje ověřování pro desítky milionů mobilních uživatelů. Služba RSA GoID pro koncové zákazníky byla zase navržena tak, aby rozpoznala identitu uživatele ještě dříve, než bude moci začít pracovat se zabezpečeným webem nebo on-line aplikací.

Organizace, které potřebují řešení silného ověřování, budou podle dodavatelů nyní moci používat VIP v kombinaci s hardwarovými tokeny RSA SecurID. Do konce letošního roku chce VeriSign dokončit integraci technologie RSA SecurID Authentication Engine do ověřovací služby VIP. Zákazníci služby VIP pak budou moci používat i hardwarové ověřovací moduly RSA SecurID.Komentáře