RSA nabízí řešení proti úniku dat z celé firmy

Svou sadu pro prevenci ztráty dat Data Loss Prevention (DLP) zdokonalila společnost RSA. Nová varianta sady je navržena tak, aby umožnila jednotnou a bezproblémovou organizaci pravidel týkajících se dat napříč celou firmou. Zákazníci mohou díky tomu odhalovat a monitorovat citlivá data a nasadit odpovídající bezpečnostní mechanismy, aby byla citlivá data zabezpečena v celé IT infrastruktuře.Svou sadu pro prevenci ztráty dat Data Loss Prevention (DLP) zdokonalila společnost RSA. Nová varianta sady je navržena tak, aby umožnila jednotnou a bezproblémovou organizaci pravidel týkajících se dat napříč celou firmou. Zákazníci mohou díky tomu odhalovat a monitorovat citlivá data a nasadit odpovídající bezpečnostní mechanismy, aby byla citlivá data zabezpečena v celé IT infrastruktuře.
“Zabezpečení dat je proces týkající se správy informací. Abyste uspěli, musíte nejdříve identifikovat a utřídit data a potřebujete nasadit různé typy kontroly, abyste předešli ztrátě dat. Celofiremní správa těchto kontrolních mechanismů musí být co nejefektivnější,“ řekl Dennis Hoffman, viceprezident a hlavní manažer Data Security Group a hlavní ředitel pro strategii RSA, bezpečnostní divize EMC. “ Vydání této sady DLP je významným pokrokem, protože reaguje na tento celkový proces z komplexního pohledu.”
“Technologie DLP je jedním z nejméně pochopených nástrojů na trhu bezpečnosti a neexistuje všeobecně přijímané vysvětlení, co vlastně řešení DLP zahrnují. My ji definujeme jako produkty a řešení, která na základě centrálních pravidel identifikují, monitorují a chrání data, ať již jsou uložená, v pohybu nebo právě využívaná, a to vše pomocí hluboké analýzy obsahu,“ dodal Rich Mogull, zakladatel Securosis.com na Securosis.com. “Pravé řešení DLP je takové, které ochrání data v průběhu jejich celého životního cyklu a zároveň zmapuje podnikové procesy.”
Sada DPL zahrnuje RSA DLP Endpoint, RSA DLP Network a RSA DLP Datacenter. O celkovou správu sady se stará RSA DLP Enterprise Manager.
· RSA DLP Enterprise Manager – tato nová centralizovaná konzole pro správu DLP je navržena tak, aby poskytla centralizovanou organizaci pravidel, čímž sjednocuje pravidla s pracovními procesy, reportováním a administrací. Pravidla pro vhodné zacházení s citlivými daty jsou definována DLP Enterprise Manager a jsou pak předávána na koncová zařízení, do sítí a datových center. Centralizovaná správa událostí a pracovních postupů a možnosti extenzivního reportování jsou navrženy tak, aby zjednodušily integraci se stávajícími IT postupy, čímž snižují celkové náklady na vlastnictví.
· RSA DLP Endpoint je vytvořený tak, aby poskytnul pokročilou ochranu pro důvěrné informace, které odcházejí z koncových zařízení. DLP Endpoint – Discover nachází citlivá data na osobních a přenosných počítačích, a nový DLP Endpoint – Enforce předchází jejich kopírování, tisku, ukládání na CD/DVD nebo USB disky. Zabezpečení informací se děje s ohledem na jejich obsah. K analýze dat je využíván jejich kontext. Díky této funkci mají koncoví uživatelé, kteří mají oprávněné požadavky na práci s daty, možnost kopírovat data ze svých laptopů – a to bez jakýchkoliv problémů spojených s přerušením běhu aplikací. Zároveň se funkce stará o to, aby citlivá data neunikala z koncových zařízení, přesně jak to vyžadují bezpečnostní pravidla.
· RSA DLP Network vyhledává citlivá data, která cestují napříč sítí, jako jsou e-maily, instant messaging, provoz webových aplikací, a potom na ně aplikuje adekvátní reakce, jako je zablokování, karanténa nebo zašifrování.
· RSA DLP Datacenter je navržen, aby odhaloval citlivá a nechráněná data v datových centrech. Nabízí škálu možností opravy a může pracovat ve spolupráci s dalšími produkty v systému RSA Data Security System. Může jít třeba o RSA™ File Security Manager, který je navržen tak, aby umožnil auditovat přístup uživatelů k citlivým souborům nebo složkám, a potom k nim umožnil kontrolu přístupu založeného na rolích pomocí šifrování.
Sada RSA DLP bude k dispozici v květnu 2008.


Komentáře