RSA vylepšuje identity management pro firmy

Nová řešení pro zajištění ochrany identit a pro kontextovou autorizaci představila firma RSA. Organizacím přináší podle výrobce lepší možnosti minimalizovat obchodní rizika související se zosobněním identity a neoprávněným používáním uživatelských účtů. Konkrétně jde o SecurID Appliance, inovovaný hybridní ověřovací modul SecurID Authenticator a software Entitlements Policy Manager, což je řešení pro kontextovou autorizaci (ten obsahuje i produkty Access Manager a Federated Identity Manager).Nová řešení pro zajištění ochrany identit a pro kontextovou autorizaci představila firma RSA. Organizacím přináší podle výrobce lepší možnosti minimalizovat obchodní rizika související se zosobněním identity a neoprávněným používáním uživatelských účtů. Konkrétně jde o SecurID Appliance, inovovaný hybridní ověřovací modul SecurID Authenticator a software Entitlements Policy Manager, což je řešení pro kontextovou autorizaci (ten obsahuje i produkty Access Manager a Federated Identity Manager).
RSA SecurID Appliance je k dispozici ve dvou snadno implementovatelných řešeních lišících se velikostí nasazení. Obě poskytují zabezpečený vzdálený a mobilní přístup k síťovým prostředkům malých a středních firem, ale i velkých podniků.
§ SecurID Appliance 130, jednorackové řešení (1U) je vhodné pro organizace o velikosti 10-50 000 uživatelů, kterým nabízí replikaci ve více lokalitách, jako jsou například firemní pobočky.
§ SecurID Appliance 250, dvourackové řešení (2U) je škálovatelné až na miliony uživatelů. Obsahuje redundantní hardwarové komponenty pro velké organizace s vysokými nároky na velmi vysokou dostupnost.
Spolu s nabídkou různých metod ověřování přináší řešení SecurID Appliance také předinstalovanou nejnovější verzi produktu Authentication Manager, softwarového jádra umožňujícího chod systému SecurID. Authentication Manager 7.1, který byl na trh uveden v letošním roce, je navržen pro zajištění nepřetržitého chodu firmy a nabízí rozšířené možnosti ověřování a vyšší provozní efektivitu. SecurID Appliance obsahuje integrovaný operační systém Linux, funkce pro aktualizace, vrácení předchozího stavu a jednotnou správu oprav.
Divize RSA dále oznamuje vydání vylepšeného hybridního hardwarového ověřovacího modulu SecurID authenticator a také dostupnost softwarového tokenu SecurID pro Apple Mac OS X:

§ Hybridní ověřovací modul SecurID 800 authenticator je navržen jako kombinace jednoduchosti a přenositelnosti ověřovacího modulu SecurID authenticator s flexibilitou čipové karty. Uživatelům poskytuje jednotný klíč pro zabezpečení vzdáleného přístupu i citlivých dat firmy. Zasunutím hybridního ověřovacího modulu RSA SecurID 800 authenticator do portu USB a zadáním jedinečného kódu PIN získají uživatelé zabezpečený vzdálený přístup k podnikovým prostředkům, ale také mohou odemknout zašifrované přenosné počítače, šifrovat citlivé dokumenty a soubory a podepisovat a šifrovat e­maily. Nové funkce hybridního ověřovacího modulu SecurID 800 authenticator zahrnují podporu operačních systémů Microsoft Windows Vista a Windows 2008, integraci s Microsoft Windows pro vzdálené odblokování kódu PIN a vylepšený celkový výkon.
§ SecurID Software Token je nyní k dispozici pro platformu Apple Mac OS X a umožňuje uživatelům systémů Macintosh pohodlně přistupovat k systému SecurID z počítačů prostřednictvím softwarového rozhraní. Společnosti na druhé straně ocení nízké ceny softwarových ověřovacích modulů.


Komentáře