Safari na Windows má problémy: Flash, SilverLight a únik paměti

Prohlížeč Safari od firmy Apple byl nedávno uveden ve finální verzi i pro uživatele Windows. Uživatelé hlásí, že například některé služby Microsoftu jako LiveMail nefungují zcela správně. Problémy se také týkají přehrávání animací ve Flash a SilverLight.Prohlížeč Safari od firmy Apple byl nedávno uveden ve finální verzi i pro uživatele Windows. Podle všeho s ním však jsou určité problémy.
Uživatelé hlásí, že například některé služby Microsoftu jako LiveMail nefungují zcela správně. V USA je přitom LiveMail druhým nejpoužívanějším webovým e-mailem po Yahoo.
Někteří si stěžují, že nedochází k načtení celých stránek nebo na potíže s jejich zobrazením, jiní upozorňují na únik paměti (tento neduh se týkal i prohlížeče Mozilla, ve verzi 3 by však měl být odstraněn), který může vést až k zatuhnutí aplikace. Problémy se také týkají přehrávání flashových animací, které se podle stížností uživatelů někdy vůbec nespouští – příslušný plug-in pro Safari tedy možná rovněž funguje divně.
Nicméně redaktorům amerického Computerworldu se zdaleka ne všechny uváděné problémy podařilo reprodukovat a např. stránky Microsoftu se zobrazily bez problémů. V Applu zase zkoušeli plug-in pro Flash v Safari a i zde vše údajně fungovalo, jak má. Problémy s přehráváním Flash mají občas i uživatelé jiných prohlížečů včetně Internet Exploreru – vše závisí na verzi přehrávače/plug-inu, na konkrétním nastavení a na vině často bývá i tvůrce obsahu, když nějak nestandardně generuje soubory ve formátu SWF. Mluvčí Applu také upozorňuje na možnost, že za problémy mohou být odpovědné javascripty používané na webech často k rozpoznávání prohlížečů, které nedokáží správně rozeznat (nové) Safari pro Windows a poskytují pak obsah určený pro jiný prohlížeč. Samotná metoda používání JavaScriptu k detekci prohlížeče bývá často kritizována.
Problémy by podle všeho měly časem odeznít samy od sebe, až/pokud se Safari na Windows rozšíří a správci serverů se přizpůsobí svým návštěvníkům. Statistiky Net Applications uvádějí, že MSIE používá 75 procent lidí, Firefox 17 a Safari 5.
Microsoft připustil, že jeho konkurence Flashe, technologie SilverLight, podporuje Safari prozatím jen verzi pro MacOS, nicméně podpora Safari ve verzi pro Windows Vista se již připravuje...

Zdroj: Computerworld.com a další

Viz také
PayPal nedoporučuje používat prohlížeč Safari


Komentáře