Na počítačích a noteboocích Samsung nefungují aktualizace Windows Update

Na svých desktopech a noteboocích Samsung vypíná službu Windows Update, kvůli čemuž jsou uživatelé těchto zařízení ohroženi i těmi bezpečnostními riziky, na něž již byly vydané aktualizace.

Na počítačích a noteboocích Samsung nefungují aktualizace Windows Update


Microsoft vypnutí Windows Update na počítačích Samsungu potvrdil s tím, že o celé věci s korejskou společností jedná. Jak dodal mluvčí Microsoftu, americký gigant „vypnutí či úpravu nastavení Windows Update obecně nedoporučuje, jelikož uživatele vystavuje vyššímu bezpečnostnímu riziku.“

Na problém jako první přišel IT expert Patrick Barker, podle kterého způsobuje vypnutí Windows Update systém Samsungu, který se stará o aktualizace jeho vlastního softwaru.

Jak uvedl Barker v úterý na svém blogu, balíček SW Update předinstalovaný na počítačích Samsungu obsahuje soubor Diable_Windowsupdate.exe, který dělá přesně to, co byste dle jeho názvu očekávali: blokuje spuštění aplikace Windowsupdate.exe.

Disable_Windowsupdate.exe je podepsán vlastním digitálním certifikátem Samsungu a lze jej nainstalovat na všechny verze Windows od XP až po nejnovější Windows 10.

Podle expertů zatím není jasné to, zda SW Update uživatelům stahuje z Windows Update alespoň některé aktualizace, či zda jsou po vypnutí Windows Update zcela ponecháni napospas hackerům.

Jak vedl viceprezident konzultantské společnosti New Context Andrew Storms, je také možné, že Samsung pomocí svého aktualizačního mechanismu uživatelům distribuuje „své vlastní verze patchů.“ I tento přístup by však byl velmi nestandardní. Samsung se k celé věci zatím nevyjádřil.


Úvodní foto: Fotolia © teoarting


Komentáře