SAP a Novell budou prodávat společná řešení pro zajištění shody s předpisy

Společnosti SAP a Novell rozšířily své globální partnerství o spolupráci v oblasti řešení pro řízení, minimalizaci rizik a zajištění shody (Governance Risk and Compliance, GRC).


Spolupracují například na integraci nástrojů GRC z portfolia SAP BusinessObjects s produkty Novell pro zabezpečení a řízení identit. Plánují rovněž sladit své strategie v oblasti GRC, společný marketing a prodej integrovaných řešení zákazníkům.

Organizace jsou dnes vystaveny rostoucím nárokům v oblasti řízení nákladů, shody, bezpečnosti a rizik. Jejich IT infrastruktury často představují soubor nekompatibilních systémů s unikátními pravidly a politikami, které z řízení rizik a shody činí složitý, časově náročný a nákladný proces. Spolupráce společností SAP a Novell má podle dodavatelů umožnit celý proces zjednodušit.

Společná řešení SAP a Novell mají přinést lepší schopnosti pro predikování, automatizaci a zajištění kontroly při současném zvýšení transparentnosti obchodních procesů napříč celou organizací. Sníží rovněž celkové riziko a zajistí shodu s interními i externími pravidly. Současně celý proces zjednoduší například automatizací vyhledávání i odstraňování rizikových obchodních problémů.

SAP a Novell, jejichž partnerství začalo v březnu 2008, plánují spolupracovat rovněž na marketingové podpoře společných řešení GRC včetně komunikačních, školících a prodejních programů nebo motivačních programů pro partnery. Společnosti rovněž plánují sladit své strategie v této oblasti a spolupracovat i na budoucích produktových záměrech.

 

 Komentáře