Šifrovací software se dnes stává v organizacích již téměř nutností

V souvislosti s krádeží pásky se zálohami osobních údajů tisíců státních zaměstnanců i občanů oznámily úřady v Ohiu plán rozšířit šifrovací software do většiny vládních organizací a škol.V souvislosti s krádeží pásky se zálohami osobních údajů tisíců státních zaměstnanců i občanů oznámily úřady v Ohiu plán rozšířit šifrovací software do většiny vládních organizací a škol.

Stát Ohio právě zakoupil 60000 licencí šifrovacího software SafeBoot společnosti McAfee Inc., který má v úmyslu nasadit ve školách, univerzitách a státních institucích během začátku příštího roku. Částka, za jakou byly licence produktu pořízeny, nebyla zveřejněna.

Nákup zabezpečovacího software byl doporučen specialisty IT, kteří dostali za úkol zajistit, aby se neopakovala krádež pásky s osobními údaji o 64467 státních zaměstnancích, 19388 bývalých zaměstnancích a 47245 daňových poplatnících, k níž došlo letos v červnu.

O tom, že se únik osobních údajů netýká jen USA, svědčí nedávná kauza ve velké nadnárodní společnosti v Plzni. Zaměstnanci neoprávněně získali databázi několika tisíc pracovníků včetně jejich adres, rodných čísel a výší platu. K odhalení došlo v okamžiku, kdy jeden ze zaměstnanců zaslal databázi regionálnímu deníku, který záležitost oznámil policii.
Nenechte si ujít:
Lepší kvantová kryptografie

Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

Top 10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Řadě podobných případů by se přitom mohlo zabránit používáním účinných nástrojů pro šifrování jednotlivých souborů i celého disku, které jsou dostupné od volně šiřitelných open-source programů až po profesionální řešení specializovaných firem.


Komentáře