Šifrování disku jako služba

Společnost PGP začala nabízet kompletní šifrování disku jako službu založenou na bázi předplatného. Služba je určena hlavně pro firemní mobilní uživatele.



Společnost PGP začala nabízet kompletní šifrování disku jako službu založenou na bázi předplatného. Nabídka je v tuto chvíli sice k dispozici jen v USA a Velké Británii, nicméně lze předpokládat, že podobné cenové modely dorazí brzy i k nám. Je to další příklad toho, jak zabezpečení má v poslední době čím dál více povahu Software-as-a-Service.
Nabízený software samozřejmě zahrnuje úplnou správu/obnovu šifrovacích klíčů. Zprávy o stavu šifrování, které PGP dodává, jsou použitelné jako doklad pro audit a zajištění shody s předpisy. Služba se nabízí také pro notebooky (ostatně právě pro ně je určena) a v případě jejich ztráty či krádeže by se bez klíče nemělo jít dostat k datům a majitel by v případě incidentu neměl být nucen podnikat žádné další kroky.

Viz také
Šifrování data v notebooku neochrání?
Šifrování části disku data neochrání

Cenový model závisí na počtu zařízení, služba by měla však být dobře dostupná i pro firmy s cca 100 mobilními uživateli. Pro menší firmy s nedostatkem IT personálu by mělo být výhodou, že PGP zařídí i nasazení celého řešení během několika dnů. Jinak představuje implementace systému šifrovacích klíčů poměrně náročný proces.

Zdroj: PC World.com

Viz také:
Seriál Jak funguje správa šifrovacích klíčů











Komentáře