Šifrování e-mailů bez správy certifikátů

Řešení podle Trend Micro umožňuje správu klíčů pro šifrování v prostředí internetu, která odstraňuje nároky na servery pro správu klíčů a administraci s ní spojenou. Vzhledem k tomu, že šifrování podle identity nevyžaduje žádné certifikáty, zákazníci se nemusí trápit se správou certifikátů, která často znehodnocuje technologii KPI.Společnost Trend Micro vstoupila na trh řešení pro šifrování e-mailů a uvedla software Email Encryption Client 5.0 a e-mailové šifrování pro InterScan Messaging Hosted Security (IMHS). Toto řešení umožňuje malým, středním i velkým podnikům šifrovat e-mailovou komunikaci na jakoukoli platnou e-mailovou adresu bez předběžné registrace příjemce nebo toho, že by byla zapotřebí správa certifikátů. To usnadňuje příjemci zašifrovaného e-mailu zprávu otevřít.

E-mail je obvykle přenášen jako čistý text po nešifrovaných komunikačních cestách. Podniky potřebují e-maily šifrovat mj. proto, aby vyhověly nárokům na soulad s legislativou a regulacím (jako je HIPAA, SOX, GLBA, PCI nebo UK Data Protection Act).

První řešení Trend Micro pro šifrování e-mailů je postaveno na technologii firmy Identum, kterou Trend Micro získala v lednu 2008.

Viz také: Trend Micro kupuje technologii pro šifrování e-mailů

Řešení je integrováno s IMHS, poskytuje automatizované šifrování e-mailů filtrovaných hostovaným řešením pro zabezpečení e-mailů. Trend Micro také nabízí zásuvný softwarový modul Trend Micro Email Encryption Client 5.0, který podporuje rozšířené e-mailové klienty a umožňuje „výkonným uživatelům“, kteří vyžadují maximální bezpečnost, šifrování od jednoho desktopu ke druhému. Tato hostovaná a klientská šifrovací řešení se dají kombinovat tak, aby poskytovala kompletní šifrovací funkce včetně šifrování podle daných politik na perimetru. Výsledkem je automatizované šifrování určitých typů obsahu a šifrování pro daného uživatele založené na klientu umožňující chránit obsah určitých e-mailů.

Řešení podle Trend Micro umožňuje správu klíčů pro šifrování v prostředí internetu, která odstraňuje nároky na servery pro správu klíčů a administraci s ní spojenou. Vzhledem k tomu, že šifrování podle identity nevyžaduje žádné certifikáty, zákazníci se nemusí trápit se správou certifikátů, která často znehodnocuje technologii KPI.

Trend Micro Email Encryption Client 5.0 podporuje e-mailové klienty, jako je Microsoft Outlook a Microsoft Outlook Express. E-mail může být zašifrován a odšifrován pomocí Trend Micro Email Encryption Client nebo mohou příjemci využít samostatně dodávanou prohlížečovou čtečku, kterou si mohou lokálně šifrovaný mail prohlédnout.

Viz také:
Jak funguje správa šifrovacích klíčů


Komentáře