Síťová bezpečnostní kamera Axis 233D

Prostor pod dozoremPokud potřebujete střežit vnitřní prostory společnosti, haly nebo i venkovní prostranství a nebyli jste doposud spokojeni s nízkou kvalitou obrazu u stávajících bezpečnostních systémů, možná vás zaujme nový produkt švédské firmy Axis. Jedná se o síťovou kameru s označením Axis 233D. Zájemcům nabízí kopulovou (tzv. dome) konstrukci s velkým rozhledem. Na rozdíl od dřívějších modelů kamer je výrobek osazen čipem s progresivním snímáním obrazu, pětatřicetinásobným optickým zvětšením obrazu (zoom) a vylepšeným polohovacím systémem s vyšší přesností pohybu. Výrobce si od toho slibuje, že se jeho bezpečnostní kamera uplatní především v náročných bezpečnostních podmínkách. Především v místech, kde je zapotřebí monitorovat objekty na větší vzdálenosti, např. na letištích, stadionech, v přístavech nebo kasinech.
Vyjma již zmíněných vlastností, je kamera zajímavá i výbavou v podobě elektronické stabilizace obrazu. Ta by měla zajistit ostrost obrazu i při pohybu kamery nebo při otřesech a vibracích, které mohou být způsobeny např. poryvy větru a podobně.
Výrobce se dále chlubí, že Axis 233D disponuje extrémně výkonným polohovacím systémem, který umožňuje kupříkladu manuálně sledovat chodce na vzdálenost až 400 m. Pro vyšší pohodlí obsluhy připravili tvůrci i další technologické zajímavosti. Mezi ně lze zařadit funkci Area Zoom nebo E-flip. První služba umožňuje obsluze rychle přiblížit požadovanou část obrazu. Funkce E-flip oproti tomu dokáže automaticky překlopit obraz ve chvíli, kdy sledovaný objekt projde přímo pod kopulí kamery. Bez této utility by byla nucena obsluha sledovat obraz takříkajíc „vzhůru nohama“.
Z dalšího technologického vybavení lze zmínit noční režim, podporu pro optickou detekci pohybu, přenos audiosignálu (dokonce obousměrný), nahrávání záznamu na vzdálený server, vyvolání poplachu, ovládání připojených zařízení při poplachu (např. osvětlení, dveře). Zařízení lze konfigurovat pomocí HTTPS, formát videa je možné volit ze standardu MPEG-4 a M-JPEG (Motion JPEG). Ve standardním balení je kamera připravená pro vnitřní montáž, pro venkovní instalaci je pak určena speciální sada. 07s0046/jp o
Kontakt: www.axis.com


Komentáře