Síťový radar od Axisu dokáže při dohledu minimalizovat falešné poplachy

Inteligentní zařízení, které využívá pokročilé radarové technologie, díky čemuž dokáže určit přesnou polohu i rychlost objektu či narušitele a spolehlivě pokrýt i rozsáhlé pozemky, ohlásil Axis.

Síťový radar od Axisu dokáže při dohledu minimalizovat falešné poplachy


Podle něj je vhodný pro různorodé venkovní instalace, jako jsou průmyslové areály, parkovací plochy nebo nakládací doky v mimopracovních hodinách.

Model D2110-VE dokáže díky vestavěné analytice založené na hlubokém učení přesně detekovat, klasifikovat a sledovat osoby i vozidla, a to s velmi nízkou mírou falešných poplachů. Radar disponuje výstupem PoE-out, lze tedy jeho prostřednictvím připojit a napájet další zařízení.

Radar tak lze jednoduše doplnit například síťovou kamerou (pro vizuální ověření poplachových stavů) nebo síťovým reproduktorem (k oslovení a tím pádem i odstrašení případných pachatelů na dálku).

Funkce inteligentního propojení umožňuje praktické použití více zařízení v těsné blízkosti, například instalaci dvou radarů zády k sobě. Lze tak zajistit plné pokrytí zabezpečení v rozsahu 360°.

Díky čipu ARTPEC disponuje radar také pokročilým zabezpečením proti kybernetickým útokům, jako je podepsaný firmware a funkce bezpečného spuštění.

Bezpečnostní radar se začne dodávat ve 3. čtvrtletí 2020 za doporučenou koncovou cenu 39 500 Kč.

 

Klíčové prvky radaru podle výrobce:

  • Pokrytí oblasti v rozsahu 180°
  • Vestavěné analytické funkce
  • Nepřetržitá přesná detekce s nízkou mírou falešných poplachů
  • PoE-out pro napájení dalšího zařízení
  • Funkce inteligentního propojení
Úvodní foto: Axis


Komentáře